X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Centralny Port Komunikacyjny – „komunikacyjne serce Polski”

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 09:25
Port Solidarność, czyli Centralny Port Komunikacyjny, ma być inwestycją, jakiej jeszcze w Polsce nie było. Nowe lotnisko i węzeł kolejowy powstaną w gminie Baranów, około 40 km na zachód od Warszawy. O CPK mówił w Polskim Radiu 24 Czesław Warsewicz, ekspert ds. transportu, szef rady klastra Luxtrorpeda 2.0.
Audio
  • 07.01.2018 Czesław Warsewicz: w transporcie publicznym kluczowa jest kolej jako szkielet komunikacyjny Polski
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: whity / flickr / CC BY 2.0

Według Czesława Warsewicza decyzja o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego była historyczna. – Ta decyzja ustawia polski transport na następne dziesięciolecia i tworzy komunikacyjne serce Polski. W założeniach planu jest uruchomienie portu za około 10 lat. CPK to nie tylko projekt lotniczy, ale i kolejowy i drogowy, który ma zintegrować wszystkie największe aglomeracje Polski. W transporcie publicznym, który pozwoli obsłużyć CPK ogromną liczbę pasażerów, kluczowa jest kolej jako szkielet komunikacyjny Polski. Port ma w pierwszych latach obsłużyć 40 mln pasażerów rocznie, a docelowo 80-100 milionów ludzi – mówił ekspert.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 strategia Luxtorpeda 2.0 ma wesprzeć cały sektor kolejowy. – Mamy dobrych producentów taboru, którzy mają na programie skorzystać. Kluczowa jest współpraca administracji i ośrodków badawczych z producentami, by stworzyć konkurencyjne i innowacyjne produkty. Kamieniem milowym jest stworzenie zapotrzebowania wewnętrznego. PKP chce zainwestować w tabor 7 mld zł w najbliższych latach. Partnerstwo innowacyjne w zakresie tej strategii staje się faktem, bez innowacji nie da się zbudować silnej gospodarki – powiedział Warsewicz.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Mateusz Drozda.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

____________________ 

Data emisji: 07.01.2018

Godzina emisji: 08:38


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert o Porcie „Solidarność”: To nasze okno na świat

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 11:01
– Musimy zwiększać naszą dostępność komunikacyjną, by nie zostać na peryferiach nie tylko Europy, ale także całego świata – wskazywał w Polskim Radiu 24 Sebastian Gościniarek. Ekspert ds. lotniczych na naszej antenie mówił o planach rządu dotyczących budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego „Solidarność” pod Warszawą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

67 mld zł na kolej do 2023 roku. "Nadrabiamy zaległości"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 14:35
"Polska kolej może stać się jednym z głównych kół zamachowych naszej gospodarki na najbliższe lata" - powiedział wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że w ramach Krajowego Programu Kolejowego jest już zaplanowanych prawie 67 mld zł. O rozwoju transportu kolejowego w Polsce mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. kolei Marcel Klinowski, prezes Fundacji Projektów Obywatelskich i szef zespołu ds transportu Stowarzyszenia Republikanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Centralny Port Komunikacyjny bez kolei pasażerskiej i towarowej nie może istnieć”

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 16:30
„Szybka kolej w Polsce – między innymi w kontekście dojazdu do Centralnego Portu Komunikacyjnego – może być ekonomiczna do prędkości 250 km/h. Pod tym kątem można modernizować ok. 1,5 tys. km linii i ewentualnie budować kolejne 1-1,5 tys. km” - mówili w piątek uczestnicy Kongresu 590. O budowie CPK i rozwoju transportu w Polsce mówili w audycji Rozmowa PR24 Rafał Milczarski (prezes PLL LOT) i Mirosław Antonowicz (członek zarządu PKP S.A.).
rozwiń zwiń

Czytaj także

CPK: to nie tylko lotnisko, ale i główny węzeł kolejowy w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 13:29
Centralny Port Komunikacyjny (CPK) będzie pełnił rolę głównego węzła kolejowego w Polsce - poinformował we wtorek dziennikarzy prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy rozkład jazdy na kolei. Sprawdź zanim wyruszysz w podróż

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2017 10:15
Nowe połączenia, więcej pociągów na popularnych trasach i kontynuacja inwestycji na torach. Od dziś obowiązuje nowy, zimowy rozkład jazdy. Wśród nowości znalazły się między innymi połączenia z Gdyni do Przemyśla i Rzeszowa. O nowym rozkładzie jazdy mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik prasowy PKP Mirosław Siemiec.
rozwiń zwiń