X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Agencja Fitch utrzymała ocenę wiarygodności kredytowej Polski

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2017 12:41
Agencja Fitch potwierdziła długoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie "A-" – podano w komunikacie. Perspektywa ratingu jest stabilna. Nastąpiło także obniżenie szacunku deficytu sektora finansów publicznych na 2017 rok do 1,8  proc. PKB z 2,6 proc. – Polska jest krajem, w którym inwestorzy nie powinni martwić się o swoje środki finansowe – powiedział Cezary Mech, były wiceminister finansów.
Audio
  • 09.12.17 Cezary Mech: „Polska gospodarka powinna w większym stopniu uniezależnić się od zmienności na zagranicznych rynkach kapitałowych (…)”
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjne Foto: pixabay / CC0

Prognozę deficytu sektora na 2019 r. pozostawiono bez zmian na poziomie 2,5 proc. PKB. Na początku grudnia Fitch poinformował o obniżce szacunków deficytu na 2018 rok do 2,3 proc. PKB z 2,5 proc. Cezary Mech przyznał, że można było oczekiwać takiej oceny, chociaż osobiście spodziewał się podwyższenia perspektywy ratingu.

Na drodze lepszej opinii na temat ratingu stanęły dwa problemy. Jednym z nich jest duża zależność od inwestorów zagranicznych, a drugim, jeszcze poważniejszym, to niski poziom wynagrodzeń i niski dochód PKB na jednego obywatela. Dopóki te czynniki nie ulegną poprawie, to ciężko będzie liczyć na lepsze oceny. Są one niezwykle istotne dla podmiotów, które planują przekazać swoje środki na inwestycje w naszym kraju – wskazał ekonomista.

Analitycy agencji w komunikacie wskazują na fundamenty makroekonomiczne polskiej gospodarki oraz zdrowy sektor bankowy. Fitch ocenia, że polska gospodarka urośnie w tym roku o 4,4 procent. Zdaniem agencji dług publiczny spadnie do 53,1 procent PKB.

Ponadto Cezary Mech odniósł się do desygnowania Mateusza Morawieckiego na stanowisko premiera i skomentował, jaki wpływ może mieć ta zmiana dla polskiej gospodarki.

IAR/PAP/Polskie Radio 24/db

____________________ 

Data emisji: 09.12.17

Godzina emisji: 12.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak