X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mira Wszelaka: Verhofstadt musi przeprosić Polaków

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 16:34
Nie milkną echa Marszu Niepodległości w Warszawie. Po wypowiedzi szefa liberałów Guy’a Verhofstadta podczas debaty w Parlamencie Europejskim, głos zabrał także Jan Tomasz Gross, który napisał na łamach dziennika „New York Times”, że uczestnicy marszu mieli m.in. wznosić okrzyki „sieg heil!” oraz „Ku Klux Klan!”. Reduta Dobrego Imienia złożyła już dwa pozwy przeciwko europarlamentarzyście. Gościem Polskiego Radia 24 była prezes organizacji Mira Wszelaka. 
Audio
  • 20.11.17 Mira Wszelaka: To była zniewaga jakiej dawno nie słyszeliśmy
Mira Wszelaka, foto: PR24
Mira Wszelaka, foto: PR24Foto: PR24

Zdaniem Miry Wszelakiej, Tomasz Gross od wielu lat jest aktywnym narzędziem wykorzystywanym przez pewne środowiska do bicia w Polskę. - Jego aktywność ogranicza się do kilku aspektów: antysemityzmu, współudziału Polski w przebiegu holokaustu, czy też istnienia w naszym kraju faszyzmu lub nazizmu – dodała gość audycji i zaznaczyła, że wypowiedź Grossa przypomina raczej omamy starcze, człowieka z demencją.

W piątek 17 listopada Reduta Dobrego Imienia złożyła dwa pozwy dotyczące wypowiedzi Guy’a Verhofstadta. Były premier Belgii oraz przewodniczący frakcji Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy w Parlamencie Europejskim, w trakcie środowej debaty poprzedzającej głosowanie nad rezolucją ws. praworządności w Polsce, powiedział, że w ramach ostatniego Marszu Niepodległości "60 tysięcy faszystów, neonazistów i zwolenników supremacji białej rasy przemaszerowało 300 km od Auschwitz".

- To była zniewaga, jakiej dawno nie słyszeliśmy. Odebranie immunitetu europarlamentarzyście jest drogą do tego, aby na forum Parlamentu Europejskiego przeprosił wszystkich Polaków, a szczególnie uczestników marszu – powiedziała Mira Wszelaka. - Dodatkowo wystąpiliśmy do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewody Mazowieckiego o uznanie Verhofstadta persona grata i zakazanie mu wjazdu na teren Polski.

Reduta apeluje także do wszystkich Polaków o składanie pozwów przeciwko Verhofstadtowi. W tym celu na stronie organizacji ma zostać zamieszczony specjalny formularz.

Gospodarzem audycji był Tadeusz Płużański

Polskie Radio 24/kawa

__________________

Data emisji: 20.11.17

Godzina emisji: 7.06

 

 

Czytaj także

„Hasła na Marszu Niepodległości były urągające”

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 09:35
W sobotę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Oburzenie wywołały m.in. niektóre prezentowane podczas demonstracji transparenty. Widniały na nich m.in. takie hasła: „Biała Europa”, „Wszyscy różni, wszyscy biali”. O Marszu Niepodległości mówili w audycji Debata Poranka Agaton Koziński („Polska The Times”), Jacek Liziniewicz („Gazeta Polska”) i Wojciech Korkuć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Skandaliczne” słowa Guya Verhofstadta. Będą pozwy

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 17:00
Reduta Dobrego Imienia składa dwa pozwy przeciwko europarlamentarzyście Guyowi Verhofstadtowi. Powodem pozwów jest – jak uzasadniono – „skandaliczna wypowiedź” europarlamentarzysty na temat sobotniego Marszu Niepodległości. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Maciejem Świrskim, założycielem RDI.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"UE nie powinna się wtrącać w wewnętrzne sprawy suwerennego kraju"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 11:52
- Był to wyreżyserowany spektakl, który miał na celu zaszkodzenie polskiemu rządowi, a tylko umocnił jego poparcie – powiedział Oskar Kida (Młodzi dla Wolności - Janusza Korwin Mikke) mówiąc o debacie w Parlamencie Europejskim na temat Polski. W Młodej Audycji Politycznej komentarze: Michała Szpadrowskiego (Forum Młodych PiS), Daniela Witowskiego (Klub Młodych Kukiz 15), Michała Jurka (Stowarzyszenie Młodzi Demokraci PO) oraz Rafała Kuźmickiego (Młodzi Nowocześni – Nowoczesna).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Felieton Grossa o Marszu Niepodległości. "Trzeba podjąć polemikę z kłamliwymi tezami"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 12:33
Tomasz Jan Grossa w komentarzu w dzienniku "New York Times" napisał, że polskie władze są odpowiedzialne za rozpalenie neofaszystowskich nastrojów. Felieton historyka na temat Marszu Niepodległości skomentował w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski z Tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentarz Grossa nt. Marszu Niepodległości. Komentarze w USA

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 08:54
Ambasador RP w Waszyngtonie Piotr Wilczek skrytykował Jana Grossa za komentarz w dzienniku New York Times, w którym amerykański socjolog  twierdzi, że obecne polskie władze są odpowiedzialne za rozpalenie neofaszystowskich nastrojów. Ambasador zarzucił autorowi przedstawianie tendencyjnego, nieprawdziwego i pełnego uprzedzeń obrazu Polski. W PR24 Jan Pachlowski sprawdzał komentarze w USA na temat felietonu Grossa.
rozwiń zwiń