X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Komentarz Grossa nt. Marszu Niepodległości. Komentarze w USA

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 08:54
Ambasador RP w Waszyngtonie Piotr Wilczek skrytykował Jana Grossa za komentarz w dzienniku New York Times, w którym amerykański socjolog  twierdzi, że obecne polskie władze są odpowiedzialne za rozpalenie neofaszystowskich nastrojów. Ambasador zarzucił autorowi przedstawianie tendencyjnego, nieprawdziwego i pełnego uprzedzeń obrazu Polski. W PR24 Jan Pachlowski sprawdzał komentarze w USA na temat felietonu Grossa.
Audio
  • 20.11.2017 Felieton Jana Tomasza Grossa. Reakcje w USA w relacji Jana Pachlowskiego
Jan Tomasz Gross
Jan Tomasz GrossFoto: Jusqu'au dernier/youtube

„Nie jest zaskoczeniem, że Jan Gross wykorzystał nierzetelne antypolskie doniesienia amerykańskich mediów by powtórzyć swoje stronnicze opinie o Polsce” - napisał Piotr Wilczek w opublikowanym przez ambasadę oświadczeniu. Ambasador zarzucił Janowi Grossowi manipulacje poprzez przypisanie antysemityzmu i apelu o czystość rasową wszystkim Polakom, podczas gdy hasła takie wznosiła tylko grupa nawiedzonych nacjonalistów. Ambasador podkreślił, że nie reprezentowali oni wszystkich uczestników Marszu Niepodległości. Piotr Wilczek odrzucił tezę amerykańskiego socjologa, że obecne polskie władze ponoszą odpowiedzialność za antysemickie i faszystowskie hasła jakie pojawiły się podczas marszu. Zwrócił uwagę, że policja analizuje nagrania wideo z marszu. „Jeśli, jak twierdzi Jan Gross, rzeczywiście tysiące osób krzyczało „Seig Heil” to władze to na pewno odkryją” - dodał ambasador przypominając, że najwyżsi przedstawiciele polskich władz potępili przejawy ksenofobii i rasizmu.

Gospodarzem audycji był Tadeusz Płużański

Polskie Radio 24, IAR