X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Felieton Grossa o Marszu Niepodległości. "Trzeba podjąć polemikę z kłamliwymi tezami"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 12:33
Tomasz Jan Grossa w komentarzu w dzienniku "New York Times" napisał, że polskie władze są odpowiedzialne za rozpalenie neofaszystowskich nastrojów. Felieton historyka na temat Marszu Niepodległości skomentował w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski z Tygodnika "Do Rzeczy".
Audio
  • 19.11.17 Marcin Makowski o artykule Tomasza Grossa.
Marcin Makowski
Marcin MakowskiFoto: PR24/MS

„Jeżeli chcesz wiedzieć dokąd zmierza Polska, zwróć uwagę na wydarzenia w ostatnią sobotę w Warszawie” – przekonywał Gross na łamach tygodnika New York 


guy 1200 free.jpg
„Skandaliczne” słowa Guya Verhofstadta. Będą pozwy

„Dziesiątki tysięcy ludzi, w tym rodzice z dziećmi przybyli do stolicy Polski, aby świętować Dzień Niepodległości w marszu zorganizowanym częściowo przez dwie organizacje neofaszystowskie. Pomachali białymi i czerwonymi polskimi flagami, wymachiwali płonącymi pochodniami i nosili symbole "białej mocy". Nieśli transparenty z napisem "Śmierć wrogom ojczyzny" i krzyczeli: "Sieg Heil!" i "Ku Klux Klan!" - podkreślał Tomasz Gross w artykule zatytułowanym „Polacy znowu płaczą za czystą krwią”.

Zdaniem gościa audycji, chociaż jest to artykuł publicystyczny, w którym można wyrażać swoją opinię to jego autor stawia w nim ogólną tezę, która przekłada się na całą grupę społeczną. – Gross generalizuje pojedynczych uczestników Marszu, uzasadniając tym samym w jakim kierunku zmierza Polska – powiedział Marcin Makowski.

W tekście pojawiło się także pytanie: „a może jesteśmy świadkami odrodzenia faszyzmu w Polsce?”

– Nigdy nie wróci do nas faszyzm czy nazizm, bo my nie stworzyliśmy tych ideologii – podkreślił gość audycji i dodał, że w takich sytuacjach trzeba polemizować, prostować i pokazywać dane wydarzenie w szerszej perspektywie w mediach o dużym zasięgu. - Polemiki naukowe i sprostowania mają mniejsze oddziaływanie. Tłumacząc i podając fakty, trzeba jednocześnie działać na polu marketingowym i medialnym. I to jest wielka rola rządu i organizacji z nim związanych – powiedział Marcin Makowski.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Jakub Kukla

Polskie Radio 24/kawa

__________________

Data emisji: 19.11.17

Godzina emisji: 11:10

 

Czytaj także

Robert Winnicki o uczestnikach Marszu Niepodległości: ludzie, dla których istotna jest niepodległość

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 17:34
– Lewicowo-liberalni komentatorzy dopuszczają się zakłamania, oceniając tłum patriotów i narodowców, ludzi, dla których istotna jest niepodległość – mówił w Polskim Radiu 24 Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, członek zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Część mediów, także zagranicznych, ocenia tegoroczny Marsz Niepodległości, jako „faszystowski”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Hasła na Marszu Niepodległości były urągające”

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 09:35
W sobotę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Oburzenie wywołały m.in. niektóre prezentowane podczas demonstracji transparenty. Widniały na nich m.in. takie hasła: „Biała Europa”, „Wszyscy różni, wszyscy biali”. O Marszu Niepodległości mówili w audycji Debata Poranka Agaton Koziński („Polska The Times”), Jacek Liziniewicz („Gazeta Polska”) i Wojciech Korkuć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wall Street Journal" prostuje informacje o Marszu Niepodległości. "Mamy siłę przebicia"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 09:43
Amerykański dziennik zamieścił sprostowanie i wyjaśnienie do fragmentu swojej relacji z Marszu Niepodległości w Warszawie 11 listopada. "Wall Street Journal" przyznał m.in., że błędnie napisano, iż na moście w Warszawie wisiał transparent z napisem "módlmy się za islamski holokaust". O komentarzach po Marszu Niepodległości mówili w audycji Debata Poranka Tomasz Sakiewicz (red. nacz. Gazety Polskiej), Stanisław Janecki (Sieci) i Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Organizator Marszu Niepodległości: nie pojawiło się żadne hasło zakazane polskim prawem

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 12:26
Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz zapowiedział w środę pozew po wypowiedzi szefa liberałów Guy'a Verhofstadta podczas debaty w Parlamencie Europejskim. Chodzi o słowa, że 11 listopada "na ulice Warszawy wyszło kilka tysięcy faszystów". O komentarzach po marszu Niepodległości mówił Polskim Radiu 24 Witold Tumanowicz, wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Skandaliczne” słowa Guya Verhofstadta. Będą pozwy

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 17:00
Reduta Dobrego Imienia składa dwa pozwy przeciwko europarlamentarzyście Guyowi Verhofstadtowi. Powodem pozwów jest – jak uzasadniono – „skandaliczna wypowiedź” europarlamentarzysty na temat sobotniego Marszu Niepodległości. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Maciejem Świrskim, założycielem RDI.
rozwiń zwiń