X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

„Skandaliczne” słowa Guya Verhofstadta. Będą pozwy

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 17:00
Reduta Dobrego Imienia składa dwa pozwy przeciwko europarlamentarzyście Guyowi Verhofstadtowi. Powodem pozwów jest – jak uzasadniono – „skandaliczna wypowiedź” europarlamentarzysty na temat sobotniego Marszu Niepodległości. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Maciejem Świrskim, założycielem RDI.
Audio
  • 17.11.17 „Skandaliczne” słowa Verhofstadta. Będą pozwy - zapowiada założyciel Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski
  • 17.11.17 Będą pozwy za słowa Verhofstadta. Relacja Michała Fabisiaka.
Szef frakcji ALDE Guy Verhofstadt.
Szef frakcji ALDE Guy Verhofstadt.Foto: FLICKR/ALDE COMMUNICATION/CC BY-ND 2.0

Verhofstadt – były premier Belgii oraz przewodniczący frakcji Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy w Parlamencie Europejskim – w trakcie środowej debaty poprzedzającej głosowanie nad rezolucją ws. praworządności w Polsce, powiedział, że w ramach ostatniego Marszu Niepodległości „60 tysięcy faszystów, neonazistów i zwolenników supremacji białej rasy przemaszerowało 300 km od Auschwitz”.

– To słowa całkowicie skandaliczne, wychodzące poza swobodę wypowiedzi parlamentarnej – oceniał na naszej antenie Maciej Świrski. – Nazwanie 60 tysięcy ludzi nazistami, a także umiejscawianie w tej wypowiedzi Auschwitz, jasno implikuje, że uczestnicy Marszu Niepodległości to naziści, którzy sami mordowali ludzi bądź są potomkami zbrodniarzy – argumentował gość PR24.

RDI zapowiedziało złożenie dwóch pozwów – jednego w imieniu organizacji, której przedstawiciele wraz z wolontariuszami brali udział w Marszu Niepodległości. Drugi pozew ma zostać złożony w imieniu prezesa Fundacji Reduty Dobrego Imienia i uczestnika Marszu Niepodległości Miry Wszelakiej.

Reduta apeluje także do wszystkich Polaków o składanie pozwów przeciwko Verhofstadtowi. –  Wzywamy obywateli, by we własnym imieniu składali pozwy. Im więcej pozwów, tym większy ciężar gatunkowy sprawy – mówił Maciej Świrski. – Dotychczasowy odzew jest olbrzymi – dodawał.

Więcej w całej rozmowie.

Polskie Radio 24/PAP/zz

____________________ 

Data emisji: 17.11.17

Godzina emisji: 16.45

Czytaj także

System wykrywania zniesławień Polski w Internecie. Ponad 200 naruszeń

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 14:05
Przez miesiąc działania "System do wykrywania zniesławień Polski w Internecie" odnalazł 200 naruszeń dobrego imienia naszego kraju. Uruchomiła go Reduta Dobrego Imienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Hasła na Marszu Niepodległości były urągające”

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 09:35
W sobotę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Oburzenie wywołały m.in. niektóre prezentowane podczas demonstracji transparenty. Widniały na nich m.in. takie hasła: „Biała Europa”, „Wszyscy różni, wszyscy biali”. O Marszu Niepodległości mówili w audycji Debata Poranka Agaton Koziński („Polska The Times”), Jacek Liziniewicz („Gazeta Polska”) i Wojciech Korkuć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Parlament Europejski wzywa rząd, by potępił Marsz Niepodległości. "Ksenofobiczny i faszystowski"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 18:00
Wraz z rezolucją dotyczącą przestrzegania postanowień dotyczących praworządności i praw podstawowych, europosłowie przegłosowali  poprawkę wzywającą polski rząd do potępienia "ksenofobicznego i faszystowskiego" marszu, który miał miejsce w Warszawie 11 listopada. O sprawie mówili w Debacie Dnia Aleksander Majewski (Sieci) i Mateusz Baczyński (Onet.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"60 tysięcy nazistów". Czy zgadasz się z opinią o Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 20:40
Polskie Radio 24 co tydzień publikuje nowy sondaż, który przygotowuje dla nas KANTAR Polska. Wyniki badania komentują na naszej antenie zaproszeni goście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wall Street Journal" prostuje informacje o Marszu Niepodległości. "Mamy siłę przebicia"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 09:43
Amerykański dziennik zamieścił sprostowanie i wyjaśnienie do fragmentu swojej relacji z Marszu Niepodległości w Warszawie 11 listopada. "Wall Street Journal" przyznał m.in., że błędnie napisano, iż na moście w Warszawie wisiał transparent z napisem "módlmy się za islamski holokaust". O komentarzach po Marszu Niepodległości mówili w audycji Debata Poranka Tomasz Sakiewicz (red. nacz. Gazety Polskiej), Stanisław Janecki (Sieci) i Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Organizator Marszu Niepodległości: nie pojawiło się żadne hasło zakazane polskim prawem

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 12:26
Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz zapowiedział w środę pozew po wypowiedzi szefa liberałów Guy'a Verhofstadta podczas debaty w Parlamencie Europejskim. Chodzi o słowa, że 11 listopada "na ulice Warszawy wyszło kilka tysięcy faszystów". O komentarzach po marszu Niepodległości mówił Polskim Radiu 24 Witold Tumanowicz, wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.
rozwiń zwiń