X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

„Komisja Millera dopuściła się skandalicznej manipulacji dotyczącej generała Błasika”

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 13:20
Telewizja Republika ujawniła fragmenty rozmów Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego pod przewodnictwem Jerzego Millera, badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. Według Telewizji komisja wbrew faktom stwierdziła obecność generała Andrzeja Błasika w kokpicie Tupolewa tuż przed rozbiciem się maszyny. O stenogramach mówiła w Polskim Radiu 24 Anita Gargas z „Magazynu Śledczego Anity Gargas”.
Audio
  • 14.11.2017 Anita Gargas: „Komisja Millera świadomie uczestniczyła w manipulacji, działającej na niekorzyść Polski”
Miejsce katastrofy Tu-154M
Miejsce katastrofy Tu-154MFoto: Serge Serebro/Vitebsk Popular News/Wikimedia Commons

Nagranie pochodzi z posiedzenia w dniu 19 maja 2011 roku. Jeden z członków komisji mówi na nagraniu, że materiały z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego wskazują na nieustaloną osobę. Zdaniem Anity Gargas z ujawnionych nagrań wynika, że komisja Millera dopuściła się skandalicznej manipulacji dotyczącej generała Błasika.

- Sprawa obecności generała w kokpicie od początku wzbudzała niezdrowe zainteresowanie Rosjan, którzy od początku sugerowali, że nasz dowódca był obecny w kokpicie. To było im potrzebne w ich układance. Niestety, ta wersja była też wspierana przez stronę polska. W manipulacji uczestniczyli też polscy dziennikarze, warto przypomnieć słynne manipulacje TVN24 – powiedziała dziennikarka.

Według rozmówczyni Polskiego Radia 24 ktoś powinien odpowiedzieć za te fałszerstwa. – To było budowanie fałszywej narracji, która służyła tylko stronie rosyjskiej. Przypomnę, że rzetelne śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej powinno przyjąć. że ktoś ze strony rosyjskiej dopuścił się świadomie lub nieświadomie tego przestępstwa. Strona polska robiła wszystko, by zamazać fakty na rzecz tej hipotezy - mówiła Gargas.

W ocenie dziennikarki śledczej budowanie fałszywego wizerunku Polski jest przeciwko naszej racji stanu. - Komisja Millera świadomie uczestniczyła w manipulacji, działającej na niekorzyść Polski. Ci panowie powinni mieć przedstawione konkretne zarzuty. Zespół pana Laska miał przez wiele lat utrwalać te oszczerstwa i szkalować myślących inaczej. Gdyby nie zespół parlamentarny Macierewicza, to naprawdę bylibyśmy w innym położeniu – stwierdziła Anita Gargas.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem debaty był Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

___________________ 

Data emisji: 14.11.2017

Godzina emisji: 11:06

Czytaj także

"Katastrofa smoleńska to najbardziej dzielący problem w Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 12:23
7. rocznica tragedii smoleńskiej, raport podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, zamach w Dortmundzie – to tematy tygodnia, które w Polskim Radiu 24 komentowali Wojciech Reszczyński (Polskie Radio), Michał Matys (Duży Format Gazety Wyborczej), Adam Buła (Polska The Times).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja Millera podejrzana o zaniedbania. Doniesienie MON do prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 19:30
MON chce, aby śledczy przyjrzeli się pracom komisji Jerzego Millera, która badała przyczyny katastrofy smoleńskiej. O tym czy mogło dojść do popełnienia przestępstwa mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Pałka - redaktor naczelny portalu Rebelya.pl i dziennikarz TVP Info.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

W miejscu katastrofy smoleńskiej Rosjanie chcą zbudować gazociąg. "Typowo sowiecka złośliwość”

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 09:31
Wstęp na miejsce katastrofy polskiego samolotu pod Smoleńskiem jest zabroniony. Według informacji podanych przez reportera Polsat News Tomasza Kułakowskiego. Ze zdjęć opublikowanych przez dziennikarza wynika, że teren jest ogrodzony, a zawieszone tablice ostrzegawcze informują, że prowadzone są na nim prace poszukiwawczo-konstrukcyjno-montażowe związane z budową magistrali gazociągowej. O działaniach Rosjan mówili w audycji Debata Poranka publicysta Marek Król, Wojciech Korkuć i Sebastian Gajewski z Cetrum i. Daszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Była szansa, że instytucje UE pomogą Polsce w prowadzeniu śledztwa smoleńskiego”

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 08:15
- Skoro Komisja Europejska tak się troszczy o kwestie praworządności w Polsce to dostała taśmę, z której wynika, że ta praworządność - przynajmniej w obszarze badania prawdy o Smoleńsku - była łamana – powiedział w audycji 24 Pytania europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Odniósł się w ten sposób do taśm ujawnionych przez telewizję Republika i unijnych debat poświęconych praworządności w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stenogramy z komisji Millera. „Z premedytacją wrabiano generała Błasika”

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 08:07
Telewizja Republika ujawniła w poniedziałek fragmenty rozmów z posiedzenia Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego z 19 maja 2011 roku. Dotyczą one sposobu ustalania przez komisję rzekomej obecności gen. Andrzeja Błasika w kokpicie Tu-154 tuż przed katastrofą smoleńską. O stenogramach z prac tzw. komisji Millera mówił w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski z „Gazety Polskiej”.
rozwiń zwiń