X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Stenogramy z komisji Millera. „Z premedytacją wrabiano generała Błasika”

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 08:07
Telewizja Republika ujawniła w poniedziałek fragmenty rozmów z posiedzenia Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego z 19 maja 2011 roku. Dotyczą one sposobu ustalania przez komisję rzekomej obecności gen. Andrzeja Błasika w kokpicie Tu-154 tuż przed katastrofą smoleńską. O stenogramach z prac tzw. komisji Millera mówił w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski z „Gazety Polskiej”.
Audio
  • 14.11.2017 Adrian Stankowski: najpierw powstał przekaz medialny, a dopiero potem komisja dostosowała do tego swoje ustalenia
  • 14.11.2017 Ryszard Czarnecki o nowych doniesieniach TV Republika ws. katastrofy smoleńskiej
  • 14.11.2017 Nowe doniesienia TV Republika ws. katastrofy smoleńskiej. Komentarz uczestników Debaty Poranka: Agatona Kozińskiego, Jacka Liziniewicza, Wojciecha Korkucia
Szczątki Tu-154M na miejscu katastrofy w Smoleńsku
Szczątki Tu-154M na miejscu katastrofy w SmoleńskuFoto: User:staszewski, PRS Team.net / wikipedia / CC BY-SA 2.5

W opublikowanym stenogramie czytamy: „Materiały z CLK wskazują na nieustaloną osobę. My wszyscy, my wiemy, albo generalnie w przestrzeni medialnej, wiadomo kto tam był na podstawie analiz tych tras licznych, wiadomo kto tam był. Natomiast ja bym tutaj zaproponował, w historii lotu byśmy napisali osoba spoza załogi, a w analizie byśmy napisali, że to był, zdaniem Komisji na podstawie zebranych dowodów, był Pan Generał Dowódca Sił Powietrznych. Oczywiście nie nazwiska, żadnych nazwisk itd., ale… Pan Generał. Pasuje to?”.

Zdaniem Adriana Stankowskiego ze stenogramów w prac komisji Millera wyłania się straszny obraz. - Byłem zbulwersowany i wstrząśnięty po przeczytaniu tego. Z premedytacją i bez dowodów wrabia się nieżyjącego dowódcę sił powietrznych gen. Błasika w obecność w kokpicie, by uzasadnić propagandowe tezy. Ci ludzie są kompletnie pozbawieni sumienia. Pan generał Błasik zostawił żonę, która bardzo cierpiała z powodu nagonki po katastrofie – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Według publicysty komisja Millera wymyśliła swoje wnioski. – Najpierw powstał przekaz medialny, a dopiero potem komisja dostosowała do tego swoje ustalenia. To jest nic innego jak poświadczenie nieprawdy w dokumencie urzędowym. Spodziewam się, że prokuratura się tym pilnie zajmie. Poświadczenie nieprawdy i fałszowanie dowodów to przestępstwa. To się nie mieści w żadnej metodzie działania śledczego. Pytanie jest też o rolę mediów, to był szlam, który się wylewał. Myślałem, że po makabrze z wynikami ekshumacji mnie nic nie zaskoczy, ale jednak byłem mocno zszokowany – wyjaśniał Stankowski.

O nowych doniesieniach TV Republika mówił w PR24 takżę europoseł Ryszard Czarnecki: "gratulacja dla TV Republika za ujawnienie bardzo istotnych, może kluczowych informacji o mechanizmach w jaki sposób ta haniebna komisja działała, gdzie dokonywano linczu na człowieku, który już się nie mógł bronić bo nie żył, to megaświństwo".

10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku w katastrofie polskiego Tu-154 zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, parlamentarzyści i najwyżsi dowódcy wojska.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem debaty była Dorota Kania.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

____________________ 

Data emisji: 14.11.2017

Godzina emisji: 07:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Warzecha: nowe stenogramy mało wiarygodne – ktoś załatwiał swój interes

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2015 15:50
W kokpicie prezydenckiego Tupolewa 154M przebywały osoby trzecie, a na pokładzie spożywało się alkohol - do takich wniosków doszli dziennikarze na podstawie nowych stenogramów ponownie odczytanych przez biegłych Prokuratury Wojskowej. Prokuratura potwierdziła te informacji, ale zaznaczyła, że rewelacje radia RMF FM są nieścisłe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cezary Gmyz: Nowe stenogramy są efektem manipulacji

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 18:02
Biegli Prokuratury Wojskowej przedstawili nowe stenogramy dotyczące katastrofy prezydenckiego Tupolewa, który rozbił się pięć lat temu pod Smoleńskiem. Cezary Gmyz, publicysta tygodnika Do Rzeczy i dziennikarz Republiki TV stwierdził w Polskim Radiu 24, że nowe stenogramy to efekt rosyjskiej manipulacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arkadiusz Mularczyk (SP): Ktoś manipuluje stenogramami

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 16:59
Prawo i Sprawiedliwość składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie nowych stenogramów z Tu-154M. – Nie bądźmy dziećmi. Mija już pięć lat od katastrofy prezydenckiego samolotu, a my nadal mamy sprzeczne informacje w tej sprawie – mówił w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Mularczyk, poseł Solidarnej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Była szansa, że instytucje UE pomogą Polsce w prowadzeniu śledztwa smoleńskiego”

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 08:15
- Skoro Komisja Europejska tak się troszczy o kwestie praworządności w Polsce to dostała taśmę, z której wynika, że ta praworządność - przynajmniej w obszarze badania prawdy o Smoleńsku - była łamana – powiedział w audycji 24 Pytania europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Odniósł się w ten sposób do taśm ujawnionych przez telewizję Republika i unijnych debat poświęconych praworządności w Polsce.
rozwiń zwiń