X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Publicysta o przesłuchaniu Marcina P.: Nie przywiązywałbym się do jego słów

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 13:11
Przed sejmową komisją śledczą, która bada aferę związaną z Amber Gold, trwa ponowne przesłuchanie byłego szefa spółki. Czego można spodziewać się po zeznaniach Marcina P.? O tym w rozmowie z Marcinem Wikło, dziennikarzem „Sieci”.
Audio
  • 24.10.17 Publicysta o przesłuchaniu Marcina P.: Nie przywiązywałbym się do jego słów
Były szef Amber Gold Marcin P. (2L) oraz mecenas Michał Komorowski (3L) przed przesłuchaniem przez sejmową komisję śledczą ds. Amber Gold, 24 bm. w warszawskim Sądzie Okręgowym.
Były szef Amber Gold Marcin P. (2L) oraz mecenas Michał Komorowski (3L) przed przesłuchaniem przez sejmową komisję śledczą ds. Amber Gold, 24 bm. w warszawskim Sądzie Okręgowym. Foto: PAP/Radek Pietruszka

Marcin P. po raz pierwszy złożył zeznania przed członkami komisji śledczej 28 czerwca. Zeznał między innymi, że nie ma niczego do zwrócenia Polakom, a Amber Gold nie było piramidą finansową. Nie odpowiedział wtedy na pytania postawione przez członków komisji dotyczące tego, skąd wziął pieniądze na rozwinięcie swojej działalności, ani z czego utrzymywał się tuż przed uruchomieniem spółki.

– Na wiele pytań Marcin P. odpowiada bardzo chętnie, ale gdy przesłuchanie kieruje się w stronę tego, kto stał za tym wszystkim, milczy – komentował w Polskim Radiu 24 Marcin Wikło, oceniając, że Amber Gold „to nie był jego wymysł”. Zdaniem komentatora, sam były szef gdańskiej spółki nie jest wiarygodny.

– Nie przywiązywałbym się zbyt mocno do tego, co Marcin P. będzie mówił. Wszystko, co powie, należy bardzo mocno sprawdzać w dokumentach. Pamiętajmy bowiem, że to człowiek, przeciwko któremu toczy się proces. On może kłamać, żeby siebie wybielić – pointował Marcin Wikło.

Amber Gold miała inwestować pieniądze klientów w złoto i inne kruszce, oferując oprocentowanie wyższe od lokat bankowych. W 2011 roku przejęła trzy linie lotnicze i na ich podstawie stworzyła przewoźnika OLT Express. 13 sierpnia 2012 roku spółka ogłosiła upadłość. Oszukała niemal 19 tysięcy klientów na kwotę ponad 850 milionów złotych.

Więcej w całej rozmowie.

Transmisja przesłuchania Marcina P. na antenie Polskiego Radia 24.

Polskie Radio 24/PAP/IAR
___________________

Data emisji: 24.10.17


Czytaj także

Afera Amber Gold. Katarzyna P. odmówiła składania zeznań przed sejmową komisją śledczą

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 12:50
Katarzyna P. odmawia składania zeznań przed sejmową komisją śledczą do spraw Amber Gold. Małżonka właściciela i twórcy gdańskiej piramidy finansowej została doprowadzona z aresztu do Sądu Okręgowego w Warszawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Postawa małżeństwa P. wiele mówi o strukturach, zapewniających im bezkarność”

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 12:44
Katarzyna P. odmawia składania zeznań przed sejmową komisją śledczą do spraw Amber Gold. Małżonka właściciela i twórcy gdańskiej piramidy finansowej została doprowadzona z aresztu do Sądu Okręgowego w Warszawie. Przesłuchanie w Polskim Radiu 24 komentował Antoni Trzmiel z TVP Info i Tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prokurator Kijanko przed komisją Amber Gold. Całe przesłuchanie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 18:43
Po ponad trzech godzinach komisja śledcza zakończyła przesłuchanie  Barbary Kijanko, która była pierwszym prokuratorem zajmującym się sprawą Amber Gold. - Z perspektywy czasu oczywiście stwierdzam, że ta sprawa przerosła zarówno moje możliwości, jako szeregowego funkcjonariusza prokuratury, jak myślę, że również prokuratury rejonowej - zeznała. Zaprzeczyła, by w tej sprawie były wobec niej stosowane jakieś naciski ze strony przełożonych lub wysuwano sugestie dotyczące kierunku postępowania odnoszącego się do Amber Gold.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne przesłuchanie Marcina P. "Krążymy wokół czegoś, co było podejrzewane"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 08:53
W środę sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha po raz drugi byłego szefa gdańskiej piramidy finansowej Marcina P. O przesłuchaniu mówił w Polskim Radiu 24 wiceprzewodniczący komisji Marek Suski. Przesłuchanie Marcina P. będzie transmitowane w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin P.: mogę stwierdzić, że nad Amber Gold był parasol ochronny

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 15:00
W Sądzie Okręgowym w Warszawie sejmowa komisja ds. Amber Gold ponownie przesłuchała Marcina P., byłego szefa tej piramidy finansowej. Po zakończeniu przesłuchania przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS) zapowiedziała złożenie przez komisję śledcza do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez BGŻ. 
rozwiń zwiń