X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kolejne przesłuchanie Marcina P. "Krążymy wokół czegoś, co było podejrzewane"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 08:53
W środę sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha po raz drugi byłego szefa gdańskiej piramidy finansowej Marcina P. O przesłuchaniu mówił w Polskim Radiu 24 wiceprzewodniczący komisji Marek Suski. Przesłuchanie Marcina P. będzie transmitowane w Polskim Radiu 24.
Audio
  • 24.10.17 Marek Suski o drugim przesłuchaniu Marcina P. przed komisją śledczą ds. Amber Gold.
Marek Suski
Marek SuskiFoto: PR24/TB

Jak podkreślił Marek Suski, jest to kolejne i zapewne nie ostatnie przesłuchanie Marcina P. - Fakt, że odbędzie się kolejne przesłuchanie Marcina P. wynika z kilku względów. Kolejna grupa świadków została bowiem przesłuchania i ich zeznania w niektórych aspektach nie pokrywają się z zeznaniami, które są już w protokołach, a także - z częścią zeznań pana Marcina P., które złożył przed komisją. Chcemy więc zweryfikować jak pan P. będzie komentował te rozbieżności zdań – wyjaśnił gość.

Suski odniósł się także do dotychczasowych prac komisji. - Krążymy wokół czegoś, co było podejrzewane. Mamy dowody, że następowały jakieś manipulacje, ale wszyscy zamieszani w ten proceder nie chcą się do tego przyznać. Coś widać, ale jeszcze niedokładnie widać co – podsumował.

Przesłuchanie Marcina P. rozpocznie się w południe w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Marcin P. po raz pierwszy złożył zeznania przed komisją śledczą 28 czerwca tego roku. Odpowiadając wówczas na pytania posła Nowoczesnej Witolda Zembaczyńskiego powiedział między innymi, że nie ma niczego do zwrócenia Polakom, a Amber Gold nie było piramidą finansową. Stwierdził również, że posiadał informatorów, którzy ostrzegali go przed działaniami służb. - To były przecieki z ABW, ale nie bezpośrednio przez nich dostarczane tylko przez osoby trzecie związane z ABW, w tym także dziennikarzy - zeznał Marcin P.

Były szef Amber Gold nie odpowiedział wtedy na pytania postawione przez członków komisji dotyczące tego, skąd wziął pieniądze na rozwinięcie swojej działalności, ani z czego otrzymywał się tuż przed uruchomieniem spółki. 

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Dorota Kania.

Polskie Radio 24/pr

______________________

Data emisji: 24.10.17

Godzina emisji: 6:45

Czytaj także

Witold Zembaczyński: w sprawie Amber Gold istnieje cyrk polityczny

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 09:22
– Misją PiS-u jest pokazać winę Donalda Tuska. Platforma Obywatelska mówi, że to nie ona ponosi odpowiedzialność. Moja rola w komisji to pokazać Polakom prawdę i ujawnić wszystkie osoby winne tej aferze i absolutnie nie dać się wplątać w przepychanki polityczne – powiedział w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej i członek sejmowej komisji śledczej ds. afery Amber Gold.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Suski: W Trójmieście wszyscy mają słabą pamięć

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 08:36
Sejmowa Komisja Śledcza do spraw Amber Gold ma przesłuchać we wtorek prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Posłowie chcą zapytać między innymi o działania prezydenta w sprawie spółki, a także o działania jego urzędników. – Trójmiasto jest zrośnięte, tam wszyscy wszystkich znają, ale mają słabą pamięć – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Marek Suski, wiceprzewodniczący komisji i poseł PiS. Posiedzenie komisji śledczej będziemy transmitować w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Wszystko, co się dzieje na komisji ds. Amber Gold przypomina filmy Barei”

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 09:23
- W sprawie Amber Gold zaczyna się wyłaniać sytuacja, w której firma pana P. to nie był prosty przekręt, ale przekręt mający bardzo wysoko postawionych mocodawców. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że niekoniecznie w Polsce – powiedział o pracach sejmowej komisji ds. Amber Gold Rafał Ziemkiewicz z Do Rzeczy. Gościem Debaty Poranka był także Marcin Celiński z Liberte.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy piramidy finansowej. Świadek: W Amber Gold nie było złota

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 15:00
Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold przesłuchała byłego dyrektora biura bezpieczeństwa spółki Krzysztofa Kuśmierczyka. Zeznawał także Piotr Pisarek, który kierował departamentem technicznym w Amber Gold. Obrady komisji śledczej obserwowała reporterka PR24 Ewa Wasążnik. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera Amber Gold. Michał Forc: Nie uczestniczyłem w żadnym nielegalnym procederze

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 14:55
Nie uczestniczyłem w żadnym nielegalnym procederze, jestem wręcz poszkodowany. Byłem wprowadzany wielokrotnie w błąd i tego żałuję - mówił Michał Forc przed komisją śledczą. Dodał, że przez współpracę z Amber Gold "stracił oszczędności, firmę i reputację". Posiedzenie komisji śledczej relacjonujemy w Polskim Radiu 24. 
rozwiń zwiń