X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dzień Edukacji Narodowej: premier Szydło nagrodziła uczniów i nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 13:54
Służba pedagoga, nauczyciela czy wychowawcy to jest wielkie poświęcenie - oświadczyła premier Beata Szydło podczas uroczystości wręczenia stypendiów dla najlepszych uczniów i odznaczeń dla nauczycieli. Dodała także, że wprowadzona przez rząd reforma edukacji jest jedną z najtrudniejszych, którą przygotował jej rząd.
Audio
  • 16.10.17 Wystąpienie Beaty Szydło podczas uroczystości wręczenia stypendiów dla najlepszych uczniów i odznaczeń dla nauczycieli
Premier Beata Szydło (C-P) i minister edukacji Anna Zalewska (C-L) podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej w KPRM w Warszawie.
Premier Beata Szydło (C-P) i minister edukacji Anna Zalewska (C-L) podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej w KPRM w Warszawie. Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej najlepsi uczniowie z całego kraju odebrali stypendia Prezesa Rady Ministrów, zaś nauczycielom zasłużonym dla polskiej edukacji wręczano odznaczenia państwowe, medale, nagrody ministra edukacji narodowej; 20 nauczycieli otrzymało tytuł Honorowego Profesora Oświaty.

- W edukacji los nauczyciela i ucznia się splata i wasza sukcesy są także sukcesami waszych wychowawców i nauczycieli - tych, którzy postanowili poświęcić życie zawodowe, aby wychować i wykształcić ludzi, którzy będą potrafili kreatywnie, wspaniale zmieniać naszą rzeczywistość po to, żeby nam wszystkim się lepiej żyło - mówiła Szydło, zwracając się do nauczycieli i uczniów.

Premier życzyła pedagogom, by ich praca przyniosła wszystkie oczekiwania, które z nią wiążą. - Żeby była satysfakcjonująca, żebyście państwo mieli poczucie, ze rzeczywiście pracujecie w dobrej szkole, dla dobrej szkoły i tę szkołę dobrą tworzycie. Bo jaka jest polska szkoła, to zależy przede wszystkim od polskich pedagogów i to zależy od polskich uczniów. A uczniowie są przecież tacy, jak wy ich przygotujecie, czego ich wy nauczycie, jakich wy stworzycie. To jest wspólna praca nauczyciela i ucznia, i rodziców. Bo trzeba bardzo mocno przypomnieć o tym, że w naszej szkole, tej szkole, którą my przygotowaliśmy - nową szkołę, bardzo ważne miejsce zajmują również rodzice - mówiła Szydło.

Premier zaznaczyła, że tylko i wyłącznie dobra współpraca, porozumienie i możliwość tworzenia zespołu uczeń-nauczyciel-pedagog-wychowawca-rodzice da takie efekty, jakich się spodziewamy.

- A tymi efektami, tak jak powiedziałam, jest to, że nasza młodzież i młodzi Polacy, którzy będą zdobywali coraz większe możliwości, coraz lepsze wykształcenie, będą konkurowali ze swoimi kolegami na całym świecie, bez kompleksów, bez jakichkolwiek zahamowań. Już dzisiaj tacy są, polska młodzież jest wspaniała, potrafi konkurować w różnych dziedzinach i są doskonale przygotowani. Ale chcemy, żeby byli jeszcze lepsi, żeby swoje talenty wykorzystywali tutaj w Polsce - powiedziała.

Polskie Radio 24/PAP/PR24
_____________________


Data emisji: 16.10.17


Godzina emisji: 13.35


Czytaj także

Poseł PO o reformie edukacji: nauczyciele tracą pracę

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 08:30
Gościem audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka był Michał Szczerba. Poseł Platformy Obywatelskiej w Polskim Radiu 24 mówił m.in. o reformie edukacji. Dziś, 4 września, rozpoczął się nowy rok szkolny – pierwszy, w którym obowiązują zmiany w systemie oświaty, wprowadzone przez rząd PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy propozycje min. Zalewskiej znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 11:33
- Przebudowa systemu kształcenia musiała wiązać się z pewną fluktuacją w zakresie zatrudnienia. Każdego roku jakaś część nauczycieli odchodzi z pracy z różnych przyczyn. To sytuacja naturalna – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Rafał Bodarski z Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Odniósł się w ten sposób do zmian w polskim szkolnictwie związanych z reformą edukacji.
rozwiń zwiń