X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Ekspert: Problemy tanich linii lotniczych są przejściowe

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 14:01
– Ostatnie problemy linii Ryanair to kłopoty przejściowe. Z pewnością odbiją się one na finansach przewoźnika, ale nie spowodują jego upadku – oceniał w Polskim Radiu 24 Grzegorz Sobczak ze „Skrzydlatej Polski”. Tylko we wrześniu i październiku firma odwołała ponad 2000 lotów.
Audio
  • 4.10.17 Ekspert: Problemy tanich linii lotniczych są przejściowe
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay / CC0

Problemy przewoźnika to efekt braków kadrowych – cześć pilotów musiała wykorzystać urlop, a pewna grupa przeszła do konkurencyjnej linii lotniczej. W efekcie, oprócz odwołanych lotów we wrześniu i październiku, kolejne połączenia znikną w kolejnych miesiącach. W okresie zimowym ma to być aż 18000 lotów.

– Problemy Ryanaira wynikają z tego, że nastąpiła zwyżka koniunktury. Jest większe zapotrzebowanie na pilotów, a linie nisko kosztowe charakteryzują się tym, że maksymalnie ograniczają wydatki. To sprawia, że zapasy kadrowe, jakimi dysponują, są niewielkie – wskazywał Grzegorz Sobczak.

Odwoływanie lotów i korygowanie siatki połączeń dotyczy jednak nie tylko Ryaniara. Wizzair od listopada, tylko z Polski, skasuje siedem połączeń. – Rynek przewozów nisko kosztowych stabilizuje się i pewnie zaczniemy latać drożej – mówił ekspert, uspakajając jednak przy tym.– Nie będzie tak drogo, jak było przed erą tanich przewozów. Wzrost cen będzie niewielki – przewidywał.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Łukasz Sobolewski

Polskie Radio 24

____________________ 

Data emisji: 4.10.17

Godzina emisji 13.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Państwowe samoloty dla VIP-ów – luksus czy konieczność?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 16:14
– Żadna władza nie chce się zająć sprawą samolotów dla VIP-ów, bo choć dla wszystkich jest zrozumiałe, że te samoloty są potrzebne, wszystkie państwa je mają i najważniejsze osoby w państwie muszą czymś latać, to ciągle jest obawa, że media będą to tak pokazywać, że obywatele powiedzą, że władza kupuje sobie samoloty, a brakuje pieniądze na emerytury, leki, dzieci etc. – mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Falkowski (Nasz Dziennik).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brexit zagrozi tanim lotom? Rozmowa z ekspertem

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 20:00
Szef tanich linii lotniczych Ryanair, Michael O'Leary, po raz kolejny ostrzega, że w związku z Brexitem mogą zniknąć tanie połączenia w Europie. Ile w tym prawdy? O tym w Świecie w Powiększeniu mówił Mariusz Piotrowski z portalu Fly4free.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Centralny Port Lotniczy powstanie w Baranowie. "Musimy myśleć o strategii rozwoju Polski"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 10:07
Centralny Port Komunikacyjny powstanie w okolicach miejscowości Baranów na Mazowszu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to właśnie ta lokalizacja, wśród kilku innych zyskała największe poparcie urzędników. Baranów znajduje się 40 kilometrów na zachód od Warszawy. W okolicy przebiega autostrada A2 oraz kolejowa linia z Warszawy do Żyrardowa. O CPL w audycji Rządy Pieniądza rozmawiali Mariusz Adamiak (PKO BP), Paweł Budrewicz (prawnik, publicysta, komentator ekonomiczny) i Paweł Pelc (radca prawny, komentator ekonomiczny).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert o Porcie „Solidarność”: To nasze okno na świat

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 11:01
– Musimy zwiększać naszą dostępność komunikacyjną, by nie zostać na peryferiach nie tylko Europy, ale także całego świata – wskazywał w Polskim Radiu 24 Sebastian Gościniarek. Ekspert ds. lotniczych na naszej antenie mówił o planach rządu dotyczących budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego „Solidarność” pod Warszawą.
rozwiń zwiń