X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ustawa 2.0. "Jarosław Gowin gra samodzielnie"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 11:55
Wicemarszałek Sejmu wątpi w poparcie parlamentarzystów PiS dla reformy szkolnictwa wyższego, autorstwa ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. Wicepremier Gowin prezentuje jej założenia podczas Narodowego Kongresu Nauki w Krakowie. Przewodniczący klubu PiS – Ryszard Terlecki zastrzegł w radiowej Trójce, że nie zna projektu, ale jego zdaniem, propozycje Jarosława Gowina, mogą budzić wątpliwości. O Ustawie 2.0 w Polskim Radiu 24 mówił Stefan Sękowski z Nowej Konfederacji.
Audio
  • 19.09.2017 Stefan Sękowski z Nowej Konfederacji o reformie szkolnictwa wyższego
Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas Narodowego Kongresu Nauki. Kraków, 19.09.2017.
Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas Narodowego Kongresu Nauki. Kraków, 19.09.2017.Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Gość wskazywał, że Jarosław Gowin gra samodzielnie, pytanie dlaczego. – Odpowiedź może być prosta. Do tej pory Gowin miał zawsze swoją rzecz do zrobienia, on się tego trzyma. Na resztę zezwala, idzie na dalekie kompromisy, ale wara od tego, co robi na swoim poletku – wyjaśniał.

Jak mówił, z drugiej strony jest walka, by niezależność wicepremiera zmniejszyć, dlatego dochodzi do spięcia. – Premier Gowin jest jednak w dobrej zmianie ciałem obcym. Oczywiście PiS-owi nie w smak taka niezależność, choć musi się na nią zgadzać, bo bez tego nie miałoby większości – tłumaczył.

Stefan Sękowski dodał, że już w tej chwili Jarosław Gowin ma wyjście albo "iść twardo na będzie tak, jak chcę, albo cześć".

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/ip

____________________ 

Data emisji: 19.09.2017

Godzina emisji: 11:15

Czytaj także

Reforma szkolnictwa wyższego. "Da się wyczuć spore napięcie"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 10:49
Zmiany sposobu wyboru rektorów, większa autonomia uczelni, możliwość wprowadzenia egzaminu na studia, czy wydłużenie studiów niestacjonarnych o jeden semestr - to tylko niektóre założenia reformy szkolnictwa wyższego. Według szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego nowe propozycje wicepremiera Jarosława Gowina są "dziwne". O reformie szkolnictwa wyższego mówił w Polskim Radiu 24 dr Marcin Kędzierski, ekspert ds. szkolnictwa wyższego z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń