X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceminister edukacji: reforma ratuje miejsca pracy nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 09:22
– Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do reformy. Przygotowane są szkoły, przygotowani są nauczyciele – podkreślała w Polskim Radiu 24 Marzena Machałek. Wiceminister edukacji na naszej antenie zapewniała również, że nie ma problemu dotyczącego utraty miejsc pracy przez nauczycieli. Już 4 września początek nowego roku szkolnego.
Audio
  • 1.09.17 Wiceminister edukacji: reforma ratuje miejsca pracy nauczycieli
Marzena Machałek
Marzena Machałek Foto: Wikipedia/Adrian Grycuk/CC

Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego, wskazuje, że w związku z reformą systemu edukacji bez pracy może zostać nawet 10 tysięcy nauczycieli, a kolejni nie będą pracowali w pełnym wymiarze godzin. Tymczasem, Marzena Machałek w Polskim Radiu 24 przekonywała, że nauczyciele nie muszą obawiać się o swoje zatrudnienie.  

– W związku z tym, że szóste klasy w całości przechodzą do siódmej klasy, dzieci nie przechodzą z kilku klas do jednej, mamy większe zapotrzebowanie na etaty nauczycielskie – mówiła gość PR24. – Dodatkowo, w siatce godzin w przyszłym roku będą o dwie godziny więcej, a w następnym o cztery godziny. To przełoży się na kolejne etaty nauczycielskie. Reforma kreuje i ratuje miejsca pracy, a nie je likwiduje. Nie ma żadnych danych, które potwierdzałyby to, co mówi szef ZNP – pointowała Marzena Machałek.

Reforma edukacji to przede wszystkim powrót do ośmioletniej szkoły podstawowej i rezygnacja z gimnazjów. W tym roku nie był już prowadzony nabór do tych szkół, co oznacza, że w nowym roku szkolnym funkcjonować będą tylko drugie i trzecie klasy gimnazjum. Po zmianach, nauka w liceach ma trwać cztery lata, a w technikach pięć. Szkoły zawodowe zastąpią szkoły branżowe I i II stopnia.

Więcej w całej rozmowie z Marzeną Machałek.

Gospodarzem programu był Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24

__________________

Data emisji: 1.09.17

Godzina emisji: 7.10


 

Czytaj także

Rządowy program "Wyprawka 2017". Kto może liczyć na wsparcie?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2017 14:11
Na wyprawkę szkolną rodziny w Polsce wydadzą w tym roku średnio 520 zł. Uczniowie z niezamożnych rodzin i dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego mogą jednak liczyć na pomoc. Na wyprawkę można jednorazowo uzyskać nawet 445 zł, a maksymalne miesięczne stypendium wynosi 248 zł. O szczegółach programu "Wyprawka 2017" w rozmowie z rzeczniczką Ministerstwa Edukacji Narodowej, Anną Ostrowską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZNP zapowiada protest. "Walczymy o szkoły, jakość nauczania i otwarte głowy uczniów"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 16:45
Na początek nowego roku szkolnego Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział protest pod ministerstwem edukacji. Związek proponuje nauczycielom także pomoc przy składaniu skarg do sądów jeśli stracą pracę. O zapowiedziach ZNP rozmawiali w audycji Kapitał i Praca Urszula Woźniak (Związek Nauczycielstwa Polskiego), Zbigniew Świerczek (NSZZ Solidarność) i Sławomir Wittkowicz (Forum Związków Zawodowych).
rozwiń zwiń