X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

EXPO 2017 w Kazachstanie szansą dla firm meblarskich

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2017 13:27
Polskie firmy meblarskie szukają nowych rynków w Kazachstanie. Kilka dni temu w stolicy tego kraju rozpoczęła się misja przedstawicieli tej branży. Odbywa się ona w ramach międzynarodowej wystawy EXPO 2017 w Astanie. O rynkach azjatyckich w Polskim Radiu 24 mówiła wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Audio
  • 16.07.2017 Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz o EXPO 2017
Wystawa EXPO potrwa od 10 czerwca do 10 września w Astanie - stolicy Kazachstanu
Wystawa EXPO potrwa od 10 czerwca do 10 września w Astanie - stolicy KazachstanuFoto: Ken & Nyetta / flickr / CC BY 2.0

Minister podkreślała, że EXPO 2017 jest ważne dla Polski, bo stanowi mocne wejście na rynki azjatyckie. – Już dziś Polska jest w czołówce 10 dostawców mebli do Kazachstanu, ale zamierzamy jeszcze zwiększyć eksporty – zaznaczyła. Jadwiga Emilewicz wyjaśniała, że dla firm zorganizowane zostały biznesowe spotkania, z izbą maklerską oraz deweloperami. – Będę także o nich rozmawiać z ministrem infrastruktury, by zaprezentować, jakie oczekiwania możemy zaspokoić – dodała.

Na EXPO 2017 obecne są jednak nie tylko firmy meblarskie. Swoje produkty prezentuje także PESA Bydgoszcz i przedstawiciele chemii przemysłowej. Minister tłumaczyła, że jedną z dróg wejścia na rynek azjatycki jest przejęcie tamtejszej firmy i dostarczanie produktów pod zakupioną marką. – Staramy się pokazywać, że w takich krajach ważne jest nie tylko zapewnienie stabilności i długości kontraktu, ale także osadzenie tam produkcji. To daje też możliwość wejścia na rosyjski rynek – przekonywała.

Jadwiga Emilewicz zaznaczyła, że ministerstwo rozwoju chce wspierać tych, którzy planują zagraniczne inwestycje. Mogą oni korzystać ze specjalnej linii kredytowej w BGK oraz ubezpieczenia w KUKE. – Warto sięgnąć po te instrumenty. Są elastyczne, bo bardzo nam zależy na tych, którzy chcą inwestować za granicą i jesteśmy gotowi te inwestycje wesprzeć – podsumowała. 

Z minister Jadwigą Emilewicz rozmawiała Justyna Golonko.

Więcej w nagraniu.

Polskie Radio 24/ip

Więcej Gospodarki w Polskim Radiu 24

____________________ 

Data emisji: 16.07.2017

Godzina emisji: 12:25


Czytaj także

EXPO w Astanie: Polska otworzyła narodowy pawilon

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2017 09:34
Polska otworzyła pawilon narodowy na międzynarodowej wystawie EXPO w Astanie. Nasz kraj prezentuje się w kazachskiej stolicy na powierzchni tysiąca metrów kwadratowych, na dwóch poziomach. Z wiceminister rozwoju Jadwigą Emilewicz rozmawiał w Polskim Radiu 24 Aleksander Pszoniak. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska na EXPO w Kazachstanie. "Szansa na nowe kontakty handlowe"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 10:45
Polska w sobotę otworzyła pawilon narodowy na międzynarodowej wystawie EXPO w Astanie. Nasz kraj prezentuje się w kazachskiej stolicy na powierzchni tysiąca metrów kwadratowych, na dwóch poziomach. W Rządach Pieniądza o dzisiejszym znaczeniu EXPO rozmawiali Radosław Żydok z Fundacji Republikańskiej i Monika Kurtek z Banku Pocztowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień Polaków w Kazachstanie

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 18:40
Plenerowym koncertem w centrum Astany, stolicy Kazachstanu, zakończył się Dzień Polaków w tym kraju. Był imprezą towarzyszącą wystawie światowej EXPO 2017. W wydarzeniu wzięła udział polska delegacja parlamentarno-rządowa pod przewodnictwem wicemarszałek Senatu Marii Koc. Więcej na temat obchodów tej uroczystości mówiliśmy w audycji „Polacy w świecie”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Piechociński: na EXPO 2017 pokazujemy to, co w Polsce najlepsze

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 19:10
"Technologie", "Las", "Regiony" - to niektóre strefy Pawilonu Polskiego na Międzynarodowej Wystawie EXPO 2017 w stolicy Kazachstanu, Astanie. W pawilonie odwiedzanym przez gości z całego świata Polska przedstawia technologie związane z energetyką. O wystawie EXPO 2017 i współpracy gospodarczej Polski z krajami Azji mówił w audycji Polska w Świecie Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja.
rozwiń zwiń