X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Amber Gold: komisja złoży kolejne zawiadomienia do prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 18:30
Sejmowa Komisja Śledcza ds. Amber Gold złoży sześć wniosków do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Dotyczą osób związanych z wątkiem lotniczym afery Amber Gold: byłych prezesów Urzędu Lotnictwa Cywilnego Grzegorza Kruszyńskiego i Tomasza Kądziołki, byłej dyrektor Departamentu Rynku Transportu Lotniczego w ULC Sylwii Ciszewskiej, byłego wiceprezesa ULC Zbigniewa Mączki, prokuratora Wojciecha Łuniewskiego, czy byłego właściciela i prezesa linii lotniczej Jet Air Krzysztofa Wicherka.
Audio
  • 04.07.2017 Amber Gold: komisja złoży kolejne zawiadomienia do prokuratury
  • 04.07.2017 Przesłuchanie prokurator Barbary Kijanko przed komisją śledczą d/s Amber Gold. Relacja Dawida Grygorcewicza (IAR)
Przewodnicząca sejmowej Komisji śledczej ds. Amber Gold, posłanka PiS Małgorzata Wassermann oraz wiceprzewodniczący, poseł PiS Marek Suski  podczas posiedzenia w Sejmie,
Przewodnicząca sejmowej Komisji śledczej ds. Amber Gold, posłanka PiS Małgorzata Wassermann oraz wiceprzewodniczący, poseł PiS Marek Suski podczas posiedzenia w Sejmie,Foto: PAP/Radek Pietruszka

Przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS) powiedziała, że jej członkowie podjęli decyzję w tej sprawie jednomyślnie. Dodała, że wnioski do prokuratury będą dotyczyć głównie niedopełnienia obowiązków.

kijanko1.jpg
Prokurator Kijanko przed komisją Amber Gold. Całe przesłuchanie

Komisja ustaliła również, że w przypadku Michała Tuska i prezesa Portu Lotniczego w Gdańsku Tomasza Kloskowskiego prześle stenogramy wraz z materiałami z przesłuchań do Prokuratury Generalnej. - Komisja przekaże dokumenty bez kierowania żadnych wniosków - wyjaśnił członek komisji Witold Zembaczyński (Nowoczesna).

Afera Amber Gold - czytaj więcej

Członkowie komisji przegłosowali także kolejnych świadków i ustalili przyszły harmonogram przesłuchań. W październiku ma dojść do przesłuchania dwóch dziennikarzy - Sylwestra Latkowskiego i Michała Majewskiego, a pod koniec tego samego miesiąca ponownie zostanie wezwany do złożenia zeznań założyciel Amber Gold Marcin P.

Kolejne przesłuchania przed Sejmową Komisją Śledczą odbędą się w środę. Zeznania złożą byli członkowie zarządu linii lotniczej Jet Air, która została zakupiona przez Amber Gold w 2011 roku.

Polskie Radio 24/IAR

Czytaj także

Afera Amber Gold. Katarzyna P. odmówiła składania zeznań przed sejmową komisją śledczą

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 12:50
Katarzyna P. odmawia składania zeznań przed sejmową komisją śledczą do spraw Amber Gold. Małżonka właściciela i twórcy gdańskiej piramidy finansowej została doprowadzona z aresztu do Sądu Okręgowego w Warszawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Postawa małżeństwa P. wiele mówi o strukturach, zapewniających im bezkarność”

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 12:44
Katarzyna P. odmawia składania zeznań przed sejmową komisją śledczą do spraw Amber Gold. Małżonka właściciela i twórcy gdańskiej piramidy finansowej została doprowadzona z aresztu do Sądu Okręgowego w Warszawie. Przesłuchanie w Polskim Radiu 24 komentował Antoni Trzmiel z TVP Info i Tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Kaleta: Działania rządu wobec Amber Gold powinny były być bardziej zdecydowane

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 12:50
– To szokująca notatka. Wyłania się z niej obraz państwa teoretycznego, o którym słyszeliśmy w rozmowach nagranych w restauracji „Sowa i Przyjaciele – komentował w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Sebastian Kaleta z Ministerstwa Sprawiedliwości. Według tygodnika „wSieci”, premier Donald Tusk już maju 2012 roku otrzymał od Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego informację o przestępczym charakterze Amber Gold.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera Amber Gold: po przesłuchaniu prokurator Barbary Kijanko. "Smutny teatr"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 15:30
– To przesłuchanie było "smutnym teatrem". Zaczęło się od przepychanek prawnych (…), a zakończyło polityczną awanturą – komentował w Polskim Radiu 24 Karol Gac z portalu "dorzeczy.pl". We wtorek na pytanie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold odpowiadała prokurator Barbara Kijanko. Sprawę na naszej antenie komentowali również Piotr Gabryel z "Do Rzeczy" i Antoni Trzmiel z TVP i "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Zembaczyński: prokurator Kijanko to femme fatale afery Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 18:40
– Przesłuchanie Barbary Kijanko to 200 straconych minut dla wyjaśnienia afery Amber Gold – mówił w Rozmowie PR24 Witold Zembaczyński, członek komisji śledczej. We wtorek na pytania posłów odpowiadała prokurator, która jako pierwsza zajmowała się firmą Marcina P.
rozwiń zwiń