X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

„Postawa małżeństwa P. wiele mówi o strukturach, zapewniających im bezkarność”

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 12:44
Katarzyna P. odmawia składania zeznań przed sejmową komisją śledczą do spraw Amber Gold. Małżonka właściciela i twórcy gdańskiej piramidy finansowej została doprowadzona z aresztu do Sądu Okręgowego w Warszawie. Przesłuchanie w Polskim Radiu 24 komentował Antoni Trzmiel z TVP Info i Tygodnika "Do Rzeczy".
Audio
  • 29.06.2017 Antoni Trzmiel z TVP o przesłuchaniach Marcina i Katarzyny P.
Żona byłego szefa Amber Gold Marcina P., Katarzyna P.  po przesłuchaniu przed sejmową Komisję śledczą ds. Amber Gold
Żona byłego szefa Amber Gold Marcina P., Katarzyna P. po przesłuchaniu przed sejmową Komisję śledczą ds. Amber GoldFoto: PAP/Tomasz Gzell

W środę w tym samym sądzie na pytania komisji śledczej odpowiadał Marcin P. W czasie przesłuchania kilkukrotnie powiedział, że Amber Gold nie jest piramidą finansową i nie ma nic do zwrócenia Polakom. Nie chciał odpowiedzieć na pytania, skąd pozyskał pieniądze na założenie firmy

Antoni Trzmiel mówił, że spodziewał się takiej postawy Katarzyny P. Dodał, że w kluczowych sprawach jej mąż zachował się podobnie i odmówił odpowiedzi, kto wymyślił Amber Gold. – A przecież przy całej inteligencji, którą zaprezentował, wszystkich sztuczkach, które rozwijał, dawał jednoznacznie do zrozumienia, że był tylko wspólnikiem, współwykonawcą – wskazywał.

Gość wyjaśniał, że Marcin i Katarzyna P. nie mieli wystarczających środków, by założyć Amber Gold. – Chociaż Polacy stracili prawie miliard złotych, to przecież ktoś na tym wcześniej zarobił, Ci, którzy na początku inwestowali. Warto przejrzeć listę beneficjentów tych wypłat. Te 20 mln dla Katarzyny P. i jej męża, które pobrali w formie pensji, nieruchomości, to wszystko ginie w stosunku do całych zysków – zaznaczył.

Zdaniem Antoniego Trzmiela, jeśli ktoś „robi złodziejstwo w białych rękawiczkach na miliard złotych, przy totalnej bierności państwa, musi być bardzo potężny”. – Postawa Katarzyny P., która odmówiła zeznań, jak i Marcina P. który odmówił odpowiedzi na kluczowe pytania, bardzo wiele mówi o tym, co w Turcji nazywa się głębokim państwem, o strukturach, które zapewniały mu bezkarność – wyjaśniał.

Całe przesłuchanie Marcina P. - twórcy Amber Gold - zapraszamy do słuchania

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Wiesław Molak.

Polskie Radio 24/ip

____________________

Data emisji: 29.06.2017

Godzina emisji: 10:15


Czytaj także

"Tusk wiedział, że OLT Express to lipa. Szkoda, że nie poinformował o tym Polaków"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 13:12
- Sformułowanie syna byłego premiera Michała Tuska, że zarówno on, jak i jego ojciec wiedzieli, że OLT Express to „lipa”, jasno podkreśla, że mieli doskonale tego świadomość. Szkoda tylko, że nie poinformowali o tym Polaków – powiedział w audycji Punkt Widzenia Maciej Chudkiewicz z Tygodnika Solidarność. Gość odniósł się w ten sposób do przesłuchania Michała Tuska przed komisją ds. Amber Gold.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Pięta: W interesie Marcina P. jest współpraca

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 08:33
W środę, w Sądzie Okręgowym w Warszawie, komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha byłego szefa tej spółki, Marcina P. Jak mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Stanisław Pięta, członek komisji, posłowie będą go pytać m.in. o to, kto stał za pomysłem stworzenia piramidy finansowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin P. przed komisją śledczą: na OLT Express nie zarobiłem złotówki

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 23:59
W środę około godziny 15.45 sejmowa komisja śledcza zakończyła przesłuchanie b. szefa Amber Gold Marcina P. Odmówił on m.in. odpowiedzi na pytanie, skąd miał środki na założenie firmy. Przyznał, że w Amber Gold w ciągu całej działalności zarobił około 20 milionów złotych, w OLT Express ani złotówki. Posiedzenie komisji transmitowało Polskie Radiu 24. Zapis audio na naszych stronach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera Amber Gold. Katarzyna P. odmówiła składania zeznań przed sejmową komisją śledczą

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 12:50
Katarzyna P. odmawia składania zeznań przed sejmową komisją śledczą do spraw Amber Gold. Małżonka właściciela i twórcy gdańskiej piramidy finansowej została doprowadzona z aresztu do Sądu Okręgowego w Warszawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po przesłuchaniu Marcina P. „Niewiele nowych faktów”

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 10:25
Gośćmi Debaty Poranka byli Marcin Celiński z „Liberte!” i Cezary Krysztopa z „Tygodnika Solidarność”. Publicyści w Polskim Radiu 24 komentowali m.in. przesłuchanie Marcina P., byłego szefa Amber Gold, który zeznawał przed sejmową komisją śledczą.
rozwiń zwiń