X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Afera Amber Gold. Katarzyna P. odmówiła składania zeznań przed sejmową komisją śledczą

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 12:50
Katarzyna P. odmawia składania zeznań przed sejmową komisją śledczą do spraw Amber Gold. Małżonka właściciela i twórcy gdańskiej piramidy finansowej została doprowadzona z aresztu do Sądu Okręgowego w Warszawie. 
Audio
  • 29.06.2017 Przesłuchania przed komisją śledczą d/s Amber Gold. Komentarz Antoniego Trzmiela (TVP Info, Tygodnik "Do Rzeczy"
  • 29.06.2017 Katarzyna P. odmówiła składania zeznań przed komisją śledczą [fragment posiedzenia komisji)
  • 29.06.2017 Przesłuchanie Marcina P. - twórcy Amber Gold. Relacja Ewy Wasążnik - reporterki PR 24
Żona byłego szefa Amber Gold Marcina P., była wiceprezes Amber Gold Katarzyna P. przed sejmową Komisję śledczą ds. Amber Gold
Żona byłego szefa Amber Gold Marcina P., była wiceprezes Amber Gold Katarzyna P. przed sejmową Komisję śledczą ds. Amber GoldFoto: PAP/Tomasz Gzell

Witold Zembaczyński (Nowoczesna) apelował w czwartek do b. wiceprezes Amber Gold Katarzyny P., aby nie korzystała z prawa do odmowy składania zeznań. - Pani Katarzyno P., była pani +księżniczką Amber Gold+, (...) ma pani dzisiaj znamienitą okazję, żeby opinii publicznej powiedzieć prawdę o tej aferze - mówił poseł. Ponieważ Katarzyna P. odmówiła składania zeznań komisja tuż po godz. 10. zakończyła posiedzenie.

- Liczyliśmy się z tym, pani Katarzyna podobną postawę prezentowała praktycznie przez całe postępowanie, wymiar sprawiedliwości radzi sobie z takimi sytuacjami, my też sobie poradzimy - powiedziała z kolei po posiedzeniu komisji jej szefowa Małgorzata Wassermann (PiS).

Zdaniem członka komisji Krzysztofa Brejzy działalność Katarzyny P. w aferze Amber Gold jest raczej wątkiem pobocznym. Według posła PO główna osoba odpowiedzialna za kontakty z osobami trzecimi została już przesłuchana - "Organizatorem wszystkiego i osobą, która kontaktowała się z prawdziwymi pilotami tego procederu był Marcin P.".

Katarzyna P. była prezesem i wiceprezesem w spółkach wchodzących w skład grupy Amber Gold, wykonywała również usługi dla należącej do parabanku linii lotniczej OLT Express. Członkini komisji i posłanka PSL Andżelika Możdżanowska mówi, że Marcin i Katarzyna P. mieli ponadto rozdzielność majątkową, a podczas czwartkowego przesłuchania chce dowiedzieć się jak wyglądała ich współpraca.

W środę w Sądzie Okręgowym w Warszawie na pytania komisji śledczej odpowiadał Marcin P. W czasie przesłuchania kilkakrotnie powiedział, że Amber Gold nie jest piramidą finansową i nie ma nic do zwrócenia Polakom. Nie chciał odpowiedzieć na pytania, skąd pozyskał środki na założenie firmy.
Spółka Amber Gold powstała w 2009 roku. Firma miała inwestować pieniądze klientów w metale szlachetne, takie jak złoto czy platyna. Oferowała lokaty, których oprocentowanie było wyższe od bankowych. W sierpniu 2012 roku ogłosiła upadłość. Oszukała prawie 19 tysięcy osób. Straty spowodowane jej działalnością szacuje się na ponad 850 milionów złotych.

Całe przesłuchanie Marcina P. - twórcy Amber Gold - zapraszamy do słuchania

Polskie Radio 24, IAR/dp

Czytaj także

"Marcin P. wie jak mówić, by nie mieć potem kłopotów"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 18:00
Sejmowa komisja śledcza przez prawie sześć godzin przesłuchiwała byłego szefa Amber Gold. Nie chciał on odpowiadać na pytania, skąd miał środki na założenie firmy. Twierdził, że Amber Gold nie była piramidą finansową i że nie szukał kontaktu z politykami. Jego zdaniem, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów na pewno musiała mieć wiedzę o Amber Gold. O przesłuchaniu Marcina P. mówili w audycji Debata Dnia Tomasz Walczak ("Super Express") i Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin P. przed komisją śledczą: na OLT Express nie zarobiłem złotówki

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 23:59
W środę około godziny 15.45 sejmowa komisja śledcza zakończyła przesłuchanie b. szefa Amber Gold Marcina P. Odmówił on m.in. odpowiedzi na pytanie, skąd miał środki na założenie firmy. Przyznał, że w Amber Gold w ciągu całej działalności zarobił około 20 milionów złotych, w OLT Express ani złotówki. Posiedzenie komisji transmitowało Polskie Radiu 24. Zapis audio na naszych stronach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin P. przed komisją śledczą. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 14:41
– Dla Marcina P. przesłuchanie przed komisją śledczą ds. Amber Gold to z jednej strony chodzenie po polu minowym, a z drugiej szansa na przedstawienie własnej wersji zdarzeń – komentował w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor z „Gościa Niedzielnego”. Na naszej antenie o zeznaniach byłego szefa Amber Gold mówili również Karol Gac z „Do Rzeczy” i Marek Pyza, publicysta „wSieci”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Kukiz'15: zasadne jest skonfrontowanie Marcina P. i Michała Tuska

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 16:33
– Na słowa Marcina P. trzeba patrzeć z dużą dozą ostrożności. Kilkakrotnie miałem wrażenie, że mija się on z prawdą – mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski, członek komisji śledczej ds. Amber Gold. W środę posłowie przesłuchali byłego szefa spółki, której działalność – według szacunków – doprowadziła do strat w wysokości ponad 850 milionów złotych.
rozwiń zwiń