X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Komisja Millera podejrzana o zaniedbania. Doniesienie MON do prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 19:30
MON chce, aby śledczy przyjrzeli się pracom komisji Jerzego Millera, która badała przyczyny katastrofy smoleńskiej. O tym czy mogło dojść do popełnienia przestępstwa mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Pałka - redaktor naczelny portalu Rebelya.pl i dziennikarz TVP Info.  
Audio
  • 13.06.17 Piotr Pałka o zawiadomieniu do prokuratury w sprawie ewentualnego naruszenia prawa przez tzw. komisję Millera
Antoni Macierewicz w Pałacu Prezydencki, 12.06.2017
Antoni Macierewicz w Pałacu Prezydencki, 12.06.2017Foto: PAP/Rafał Guz

Według MON ustalenia przewodniczącego Komisji Technicznej MAK dotyczące lotu polskiego Tu-154, "przeprowadzone w tym zakresie dowody i ekspertyzy, były znane członkom Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego podczas sporządzania raportu końcowego, a mimo to zarówno opis stanu faktycznego, jak i wnioski wyrażone w raporcie końcowym w znaczący sposób odbiegają od ustaleń MAK".

Jak zauważył Piotr Pałka, wydaje się dość prawdopodobne że komisja Millera mogła uchylić się od jakieś wiedzy i udać, że nie zauważa pewnych faktów. - Sam Jerzy Miller mówił podczas jednego ze spotkań komisji, że różne rzeczy można ustalać, ale i tak w pewnych kwestiach musi być tak, jak chcą tego Rosjanie – powiedział gość audycji.

Zawiadomienie do prokuratury zdaniem gościa audycji można też tłumaczyć napięciem pomiędzy Antonim Macierewiczem a Jerzym Millerem. - Antoni Macierewicz korzysta  z okazji, że Aleksiej Morozow z Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego podał więcej informacji dotyczących zawartości dokumentacji, niż miała skorzystać komisja Millera – zauważył dziennikarz.

W programie gość audycji mówił także o konsekwencjach decyzji Komisji Europejskiej ws. wszczęcia wobec Polski procedury o naruszenie prawa Unii Europejskiej w związku z odmową realizacji programu relokacji uchodźców.

Gospodarzem audycji był Filip Memhes

Polskie Radio 24/kawa

_____________________

Data emisji: 13.06.17

Godzina emisji: 15.35

 

Czytaj także

Szef MON zarzuca Tuskowi zdradę dyplomatyczną. Jest zawiadomienie o przestępstwie

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 15:08
Do Prokuratury Krajowej wpłynęło zawiadomienie szefa MON Antoniego Macierewicza ws. tzw. zdrady dyplomatycznej. Ma ono związek z katastrofą smoleńską z 10 kwietnia 2010 roku, a dotyczy także badania jej przyczyn i okoliczności. Informację tę potwierdził na konferencji prasowej rzecznik rządu Rafał Bochenek. O sprawie mówili w Polskim Radiu 24 Łukasz Polinceusz z Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego, Wojciech Mucha z Gazety Polskiej Codziennie i sędzia Adam Tomczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Kierwiński (PO): Antoni Macierewicz kłamie w sprawie Smoleńska

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 08:10
Minister obrony złożył do prokuratury zawiadomienie w sprawie działalności byłego premiera Donalda Tuska, dotyczącej katastrofy smoleńskiej. Jak tłumaczył rzecznik rządu, pojawił się w nim zarzut działania na szkodę RP. – Minister Macierewicz kłamie w sprawie Smoleńska. Ma problemy wewnętrzne i w ten sposób się ratuje – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Marcin Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Katastrofa smoleńska to najbardziej dzielący problem w Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 12:23
7. rocznica tragedii smoleńskiej, raport podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, zamach w Dortmundzie – to tematy tygodnia, które w Polskim Radiu 24 komentowali Wojciech Reszczyński (Polskie Radio), Michał Matys (Duży Format Gazety Wyborczej), Adam Buła (Polska The Times).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katastrofa smoleńska. „7 lat żyliśmy w kłamstwie”

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 09:15
Ekshumacje ciał ofiar katastrofy smoleńskiej ujawniają liczne błędy. W trumnie prezydenta Lecha Kaczyńskiego znaleziono fragmenty ciał dwóch innych osób  - poinformował nadzorujący śledztwo smoleńskie prokurator Marek Pasionek. W dwóch przypadkach doszło do zamiany ciał. O sprawie w Debacie Poranka mówili Jan Śpiewak (Krytyka Polityczna, Wprost), Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska Codziennie) i Stanisław Janecki (W Sieci).
rozwiń zwiń