X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Genewa: Nikt nie jest zainteresowany pokojem w Syrii?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 14:37
W Genewie zakończyła się kolejna tura rozmów na temat wojny w Syrii. Pięć poprzednich, wspieranych przez ONZ, zakończyło się bez konkretnych ustaleń. O propozycjach i możliwościach rozwiązania trwającego od sześciu lat konfliktu, mówiła w Polskim Radiu 24 dr Magdalena El Ghamari z Uniwersytetu w Białymstoku.
Audio
  • 18.05.17 Dr Magdalena El Ghamari o próbach zakończenia wojny w Syrii.
Bashar Jaafari reprezentujący Syrię w rozmowach pokojowych ONZ w Genewie
Bashar Jaafari reprezentujący Syrię w rozmowach pokojowych ONZ w GenewieFoto: EPA/SALVATORE DI NOLFI/PAP

Przed rozpoczęciem rozmów w Genewie delegacja syryjskich władz spotkała się z wysłannikiem ONZ ds. Syrii Staffanem de Misturą. Negocjacje pod auspicjami ONZ skupiają się wokół takich tematów jak nowa konstytucja, wybory i zwalczanie terroryzmu w Syrii.

Jak podkreśliła dr Magdalena El Ghamari, biorąc pod uwagę fakt, że konflikt trwa już szósty rok i pochłonął setki tysięcy ofiar, rozmowy o konstytucji czy wyborach brzmią abstrakcyjnie.

- Wszyscy przeciwnicy rozmów w Genewie mówią, że to żart. I nie ma co ukrywać, że sytuacja jest bardzo skomplikowana, a do tego dochodzi zmęczenie nieefektywnością genewskich rozmów – wyjaśniła.

Jak dodała dr El Ghamari, propozycji zakończenia wojny w Syrii było już bardzo dużo. - Jednak, co podkreśla sam Baszar al-Asad, problemem jest to, że nikt nie jest tym zainteresowany. Potwierdzają to także międzynarodowi obserwatorzy, którzy mówią, że dopóki same państwa nie będą chciały zakończyć procesu stabilizacji, nic z tego nie będzie - podsumowała.

W wojnie w Syrii do tej pory życie straciło ponad 320 tysięcy ludzi.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/pr

__________________

Data emisji: 18.05.17

Godzina emisji: 13:09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Genewie o Syrii. „ONZ zaakceptuje decyzje, które zapadną w Astanie”

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 22:00
W Genewie niebawem rozpoczną się negocjacje pokojowe ws. konfliktu w Syrii. Kto będzie grał pierwsze skrzypce podczas rozmów? O tym w Świecie w Powiększeniu mówił Mariusz Borkowski, wieloletni korespondent w krajach arabskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak chemiczny w Syrii. Spór w Radzie Bezpieczeństwa ONZ

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 21:21
Stany Zjednoczone, Francja i Wielka Brytania oskarżyły Rosję o współodpowiedzialność za atak z użyciem broni chemicznej, w którym zginęły co najmniej 72 osoby, w tym kobiety i dzieci. Rosja twierdzi, że doszło do prowokacji ze strony opozycji. W Świecie w Powiększeniu relacja Marka Wałkuskiego, korespondenta Polskiego Radia w Waszyngtonie.
rozwiń zwiń