X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Viktor Orban broni kontrowersyjnej ustawy w PE

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 16:05
Premier Węgier Viktor Orban bronił w Parlamencie Europejskim ustawy o szkolnictwie wyższym. Zapewnił, że nie jest ona wymierzona w Uniwersytet Środkowoeuropejski, założony przez George'a Sorosa. O sprawie mówił w Polskim Radiu 24 politolog dr Dominik Hejj.
Audio
  • 27.04.17 Dr Dominik Hejj o kontrowersyjnej węgierskiej ustawie o szkolnictwie wyższym
Viktor Orban podczas wystąpienia na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego. Bruksela 26.04.2017.
Viktor Orban podczas wystąpienia na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego. Bruksela 26.04.2017.Foto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Szef węgierskiego rządu podkreślił w Europarlamencie, że nowe przepisy usuwają luki prawne i wprowadzają przejrzystość w funkcjonowaniu uniwersytetów zagranicznych na Węgrzech. Dodał, że muszą one działać w oparciu o te samy zasady co uniwersytety krajowe, a unijną krytykę w tej sprawie nazwał absurdalną.

Jak podkreślił dr Dominik Hejj, zarzutów pod adresem Węgier było w Parlamencie Europejskim znacznie więcej. - To m.in. ochrona kobiet w ciąży w swoich miejscach pracy czy kwestia romska. Najbardziej przebiły się jednak kwestia migrantów i nowego prawa azylowego, kwestia narodowych konsultacji, w których Frans Timmermans zarzucił Węgrom przeinaczanie prawdy i właśnie ustawa o Uniwersytecie Środkowoeuropejskim – wyliczał. 

Dr Hejj zaznaczył, że ze sporu w Parlamencie Europejskim zwycięsko wyszła zarówno Komisja Europejska, jak i sam premier Węgier. - To, że nie ma wszczętej procedury praworządności to sukces tak UE - która nie będzie się musiała z Węgrami męczyć - jak i Viktora Orbana, który po raz kolejny pokazuje, że jest otwarty na dialog – wyjaśnił gość.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/pr

__________________

Data emisji: 27.04.17

Godzina emisji: 15:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak