X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Biblia audio. "Tworzymy największy audiobook w Europie"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 21:05
Na pomysł nagrania Biblii Krzysztof Czeczot wpadł w 2015 roku. To wielkie, obliczone na 110 godzin emisji przedsięwzięcie – połączenie słuchowiska radiowego i projektu społecznego, w którym uczestniczą zarówno wielcy aktorzy, m.in. Jerzy Trela, Adam Woronowicz, Krystyna Janda czy Małgorzata Kożuchowska, jak i amatorzy – pielęgniarka, strażak, dyrektor korporacji. O Biblii audio mówił w Polskim Radiu 24  reżyser i pomysłodawca projektu.
Audio
  • 14.04.2017 Krzysztof Czeczot: „Jest bardzo duża grupa ludzi, która nigdy nie przeczytała Biblii”.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: EAST NEWS/Monkpress

Zakończenie projektu planowane jest na grudzień tego roku, ale brakuje pieniędzy. Ciągle można i warto wspierać to przedsięwzięcie, aby dzieło gromadzące wokół siebie bardzo różnych ludzi zostało ukończone. Według Krzysztofa Czeczota Biblia audio ma być pomnikiem, który pozostanie po autorach, ale do jego budowy można również się przyczynić przez darowizny.

– Mamy za sobą prawie 50 godzin, mamy gotowy już Nowy Testament, pierwsze księgi Starego Testamentu będziemy pokazywać w nadchodzących dniach. Jesteśmy w połowie zbiórki, ponieważ udało nam się zebrać prawie 900 tysięcy złotych, czyli połowę budżetu. Sami byliśmy zdumieni wynikami, ponieważ siedem miesięcy od premiery nagranego przez nas Nowego Testamentu, wysłuchało go ponad milion osób. Nie rzecz w cyfrach, ale w przekonaniu, że to ma sens – mówił reżyser.

Jak podkreślał Krzysztof Czeczot, nie jest ważne czy ktoś jest wierzący, jaki ma kolor skóry czy przekonania polityczne. - Łączymy wątki budowania pomnika cyfrowej kultury polskiej, działania edukacyjnego i wymiaru religijnego. Tworzymy największy audiobook w Europie, który jest nie tylko fundamentem naszej wiary, ale i kultury. Jest bardzo duża grupa ludzi, która nigdy nie przeczytała Biblii, dlatego w hollywoodzkiej, dźwiękowej oprawie postanowiliśmy z aktorami i specjalnie skomponowaną na tę okazję muzyką pokazać treść Pisma Świętego – mówił gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/kk

______________________

Data emisji: 14.04.2017

Godzina emisji: 16.34


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przeczytaj Biblię w 90 dni. Aplikacja na tablety i smartfony

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 07:30
Warszawska wspólnota rzymskokatolicka przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, współdziałając z Fundacją Ja Jestem, opracowała aplikację "Biblia90dni". O projekcie mówił w Kurierze Ekumenicznym jego twórca, Jan Figat.
rozwiń zwiń