X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rządy Pieniądza" Eksperci chwalą obniżenie stawki PIT, choć są też wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 11:16
Od października pierwsza stawka PIT zostanie obniżona z 18 do 17 procent. O tym rozwiązaniu i o całości systemu podatkowego dyskutowali eksperci, goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock

Profesor Elżbieta Mączyńska z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Szkoły Głównej Handlowej mówiła, że dzięki obniżce stawki wielu Polaków nieco zaoszczędzi. Zwróciła przy tym uwagę, że w kieszeni zostanie tym więcej pieniędzy, im więcej faktycznie zarabiamy w skali roku. Przyznała przy tym, że ma wątpliwości, czy ta obniżka jest dobrze jest "dobrze wkomponowana" w całość systemu podatkowego, który, jak mówiła, jest regresywny, co jest zasadniczym problemem i ostatnie zmiany podatkowe go nie rozwiązują. 

- Dobrze by było, żeby ten system podatkowy był bardziej przejrzysty - dodała. 

Piotr Soroczyński z Krajowej Izby Gospodarczej mówił, że regresywność systemu podatkowego, o której mówiła prof. Mączyńska, wynika przede wszystki z podatków pośrednich, bo w podatkach dochodowych jednak pewna progresja jest, choć nie tak duża, jak w części krajów europejskich. Zaznaczył, że obniżenie stawki PIT i zmniejszenie obciążeń dla osób zarabiających mniej jest stosunkowo efektywnym rozwiązaniem i "dobrze skomponowaną zmianą".

Gospodarzem audycji była Anna Grabowska.

PolskieRadio24.pl, md

Zobacz więcej na temat: podatki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obniżka PIT dla pracowników już 1 października. Zobacz, ile więcej pozostanie w kieszeni pracownika

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 19:10
Rząd chce przyspieszyć korzystne zmiany podatkowe dla pracowników - obniżkę PIT oraz ponadwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodów. Mają one wejść w życie już 1 października, a nie - jak zakładano wcześniej - na początku przyszłego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Sadowski: mniejszy PIT do dobry początek

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 19:00
Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha, ocenia, że obniżenie PIT oraz podwyższenie kosztów uzyskania przychodów jest krokiem w dobrym kierunku, tyle, że proponuje aby pójść jeszcze dalej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rzeczpospolita" Tylko 5 proc. podatku dla informatyka-przedsiębiorcy

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 07:31
Prowadzący własny biznes twórcy mogą skorzystać z nowej ulgi. Skarbówka się zgadza - pisze w czwartek "Rzeczpospolita". Gazeta podaje, że z interpretacji fiskusa wynika, że zarabiający na prawach własności intelektualnej mogą płacić od dochodów tylko 5 proc. podatków. 
rozwiń zwiń