X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rządy Pieniądza" Eksperci o ustawie antylichwiarskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 11:20
Obniżenie limitu wysokości oprocentowania i pozaodsetkowych kosztów pożyczki - to główne założenia tzw. ustawy antylichiwarskiej, którą na tym posiedzeniu ma się zająć Sejm. Branża pożyczkowa skrytykowała projekt przyjęty przez rząd, przekonując, że będzie to cios dla rynku chwilówek i nie tylko. O ustawie dyskutowali eksperci, goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24.
Audio
Firmy udzielające pożyczek konsumentom będą musiały zgłosić swoją działalność i uzyskać wpis w rejestrze prowadzonym na stronach KNF
Firmy udzielające pożyczek konsumentom będą musiały zgłosić swoją działalność i uzyskać wpis w rejestrze prowadzonym na stronach KNFFoto: Bacho/Shutterstock.com

Marian Szołucha z Akademii Vistula powiedział, że żałuje, że sprawa tej ustawy stała się "polityczna", a nie pozostała merytoryczna, oraz że wygenerowała kolejny problem w relacjach Polska-Unia Europejska. Jak mówił, mimo że Komisja Europejska nie zgodziła się na tryb pilny notyfikacji, to pierwsze czytanie projektu ma się odbyć w Piątek. Ekspert ocenił przy tym, że ustawa idzie w słusznym kierunku, choć, jak przyznał, nie jest przekonany, czy jest potrzeba szybkiego procedowania tych zmian jeszcze w tej kadencji Sejmu, gdy nie wszystkie rozwiązania zostały dostatecznie przedyskutowane. Zwrócił uwagę, że zbyt mocne "przykręcenie śruby" firmom pożyczkowym i przyjęcie przepisów w radykalnej formie może skutkować ich ucieczką w szarą strefę.

Marcin Roszkowski z Instytutu Jagiellońskiego zgodził się, że pewne "ucywilizowanie" rynku chwilówek jest potrzebne. Zaapelował przy tym, by nie wylewać dziecka z kąpielą i nie porównywać chwilówek np. z kredytami hipotecznymi czy inwestycyjnymi, kiedy kredytobiorca jest dokładnie sprawdzany. Radził, by póki co raczej unikać tego typu pożyczek, zwłaszcza jeśli pożyczone pieniądze chcemy przeznaczyć tylko na konsumpcję.

Gospodarzem audycji była Anna Grabowska.

PolskieRadio24.pl, md

Zobacz więcej na temat: pożyczka finanse osobiste
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sejm zajmie się ustawą antylichwiarską. Branża ma wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 07:42
Na obecnym posiedzeniu Sejmu, w najbliższy piątek posłowie mają zająć się tak zwaną ustawą antylichwiarską. Zmiany są potrzebne, rzecznik finansowy w ciągu ostatnich trzech lat odebrał ponad 4,5 tysiąca skarg w sporze związanym z kredytem konsumenckim - przekonuje wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.
rozwiń zwiń