X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Rządy Pieniądza" Eksperci o zerowym PIT dla młodych

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 11:09
To szansa na lepsze życie dla młodych - tak o pomyśle wprowadzenia zerowego PIT dla osób do 26. roku życia mówił w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Obecnie posłowie pracują nad projektem w tej sprawie. O tym, czy propozycja ma szansę spełnić postawione przez rząd celę, w tym zmniejszyć drenaż mózgów, rozmawiali goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: REDPIXEL.PL/shutterstock

Profesor Elżbieta Mączyńska z SGH i Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego przyznała, że wyjazdy młodych za pracą za granicę, ale też spory odsetek młodych osób, które nie pracują, są poważnym problemem dla naszej gospodarki. Jej zdaniem nowa propozycja rządu faktycznie może się przyczynić do zmniejszenia drenażu mózgów i aktywizacji zawodowej młodych.

- Zachęty są ważne, choć ta jedna nie wystarczy, ale odegra pewną rolę. Były rozmowy z młodymi ludźmi, że to ich zachęca i cieszy. To zawsze parę groszy w kieszeni dla ludzi, którzy nie są nieprzywyczajeni do wysokich - podkreśliła. Zwróciła przy tym uwagę, że nie jest tak, że wszyscy młodzi nie będą płacić podatku - w ustawie zapisano pewne progi i wymagania, m.in. to, że zerowy PIT zapłacą tylko osoby, których roczny dochód nie przekracza 85,5 tys. złotych.

Ekonomista Marek Zuber przyznał, że nie wierzy, by zerowy PIT był istotnym czynnikiem, zatrzymującym młodych ludzi przed wyjazdem za granicę. Jak mówił, choć zarobki w Polsce rosną, to nadal nie mogą się one równać z tymi, które oferowane są np. w Irlandii czy Niemczech.

- Nawet jeśli mamy tu zwolnienie podatkowe, to nie jest to na tyle poważna zachęta, by wracać, by nie wyjeżdżać - zaznaczył. Dodał, że zwolnienie może natomiast przyczynić się do powstrzymania ucieczki młodych do szarej strefy.

Gospodarzem programu była Anna Grabowska.

PolskieRadio24.pl, md

Zobacz więcej na temat: pit podatki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sejm za dalszymi pracami nad zerowym PIT dla młodych

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 12:26
Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że wprowadzenie zerowego PIT dla osób do 26. roku życia da młodym ludziom szansę na lepsze życie. W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu w tej sprawie. Posłowie zdecydowali o dalszych pracach nad nim w Komisji Finansów Publicznych.
rozwiń zwiń