X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Rządy Pieniądza" Eksperci o gospodarczych aspektach wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 11:11
Spotkania z przedsiębiorcami, wizyta w terminalu gazowym, udział w pokazie dronów i konferencjach biznesowych, wreszcie zaplanowane na dziś rozmowy z szefami Google'a i YouTube'a - to niektóre punkty wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. Pobyt prezydenta w USA obfitował w wątki gospodarcze. Rozmawiali o nich eksperci, goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24.
Audio
Prezydent Andrzej Duda i prezydent Donald Trump
Prezydent Andrzej Duda i prezydent Donald TrumpFoto: PAP/Radek Pietruszka

Profesor Elżbieta Mączyńska z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i SGH mówiła, że wizyta prezydenta Andrzeja Dudy będzie miała spore znaczenie, bo do tej pory zbyt mało wykorzystywało się środki dyplomatyczne i wizerunkowe, by budować pozytywny obraz polskiego biznesu za granicą. Tu trzeba też pomyśleć o wykorzystaniu polskiej diaspory na świecie - to przecież, jak przypominała Elżbieta Mączyńska - 20 milionów ludzi na całym świecie. A prezydent w czasie pobytu w USA często spotykał się z tamtejszą Polonią.

- Taka wizyta pana prezydenta może być ważnym impulsem do rozwoju relacji gospodarczych - podsumowała ekspertka.

Zniesienie wiz kluczowe dla polskiego biznesu

Piotr Arak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwrócił uwagę, że jednym z ważniejszych wątków wizyty Andrzeja Dudy w USA była sugestia Donalda Trumpa na wspólnej konferencji z polskim prezydentem, że wkrótce mogą zostać zniesione wizy dla Polaków do Stanów Zjednoczonych. To, zdaniem eksperta, będzie oznaczać duże "otwarcie biznesowe" dla rodzimych przedsiębiorców. Piotr Arak dodał, że polscy biznesmeni będą mieli dzięki temu dużo większą swobodę w kształtowaniu bezpośrednich, osobistych relacji biznesowych z amerykańskimi firmami, bo teraz "tam jest po prostu trudno pojechać na spotkanie".

Gospodarzem programu była Anna Grabowska.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Polskie Radio 24, md

Zobacz więcej na temat: Andrzej Duda w USA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Drony, kopalnie, nowoczesne technologie. Gospodarcza końcówka wizyty prezydenta w USA

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 08:29
Dobiega końca wizyta prezydenta w Stanach Zjednoczonych. Dziś Andrzej Duda spotka się z biznesem w Dolinie Krzemowej. W prezydent brał udział w Polskim Tygodniu Biznesu i Innowacji w Reno w Nevadzie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda spotka się z przedstawicielami korporacji z Doliny Krzemowej

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 08:54
Spotkania w Dolinie Krzemowej w Kalifornii będą głównym punktem ostatniego dnia wizyty Andrzeja Dudy w USA. Prezydent spotka się z amerykańskimi biznesmenami, zajmującymi się nowoczesnymi technologiami. Otworzy też polsko-amerykańskie forum, poświęcone tym zagadnieniom.
rozwiń zwiń