X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rządy Pieniądza" Eksperci o raporcie PIE ws. 30 lat przemian

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 11:16
Z gospodarczego punktu widzenia ostatnie 30 lat to najlepszy czas w historii Rzeczpospolitej. PKB wzrósł dwa i pół razy, a wartość eksportu prawie czternastokrotnie - to niektóre z konkluzji raportu dotyczącego 30 lat polskich przemian po odzyskaniu wolności. O wnioskach z dokumentu dyskutowali goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24.
Audio
Jak poinformował GUS - wzrost PKB Polski wyniósł w II kwartale 4,4 proc.
Jak poinformował GUS - wzrost PKB Polski wyniósł w II kwartale 4,4 proc.Foto: Shutterstock

Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego profesor Elżbieta Mączyńska powiedziała, że w ciągu tych 30 lat Polska odniosła niewątpliwy sukces, także gospodarczy. Zastrzegła przy tym, że choć Polska jest "mistrzem wzrostu", to nie powinniśmy mierzyć tego sukcesu tylko tym, jak wzrósł produkt krajowy brutto. Zaznaczyła przy tym, że przez większość okresu po 1989 roku stawiano przede wszystkim na rozwój ekonomiczny, a dopiero od trzech lat akcenty zostały przesunięte na sprawy socjalne i jakość życia, co ma zasadnicze znaczenie dla codzienności Polaków.

Prezes Instytutu Jagiellońskiego Marcin Roszkowski przypomniał, że w raporcie Polskiego Instytutu Ekonomicznego jest napisane, że Polska znacząco upodobniła się do krajów zachodnich pod względem struktury gospodarki. Także zwrócił uwagę na to, że wzrost gospodarczy przestał być już "fetyszem" władz.

- Politycy się "połapali" i próbują politykę prowadzić tak, by dążyć do zrównoważonego rozwoju - mówił ekspert.

Gospodarzem audycji była Anna Grabowska.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Polskie Radio 24, md

Zobacz więcej na temat: transformacja ustrojowa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Raport o polskich przemianach. Po 30 latach jesteśmy bogatsi, ale żyjemy inaczej

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 14:37
PKB wzrósł ponad 2,5-krotnie, a wartość eksportu prawie 4-krotnie, dochody gospodarstw domowych są dwa razy wyższe, a struktura polskiej gospodarki upodobniła się do państw Europy Zachodniej – wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego na temat 30 lat przemian gospodarczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesteśmy bogatsi, lepiej wykształceni, a gospodarka szybko rośnie. PIE podsumowuje 30 lat przemian

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 07:58
Z gospodarczego punktu widzenia ostatnie 30 lat to najlepszy czas w historii Rzeczypospolitej. - PKB wzrósł dwa i pół razy, a wartość eksportu prawie czternastokrotnie. Polacy zarabiają dwa razy więcej - mówi Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Instytut przygotował raport na temat 30-lecia polskich przemian.
rozwiń zwiń