X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rządy Pieniądza": wreszcie ruszyły inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 13:02
Gośćmi południowej audycji "Rządy Pieniądza" na antenie Polskiego Radia 24 byli Mariusz Adamiak z PKO BP i Mateusz Walewski z BGK. Komentowano m.in. najnowsze dane GUS na temat wzrost PKB Polski za I kwartał, który wyniósł 4,7 proc.
Audio
  • Goście audycji "Rządy Pieniądza" na antenie Polskiego Radia 24 Mariusz Adamiak z PKO BP i Mateusz Walewski z BGK - komentowali między innymi najnowsze dane GUS dotyczące wzrostu PKP Polski. (Anna Grabowska)
Z ostatnich danych GUS na temat PKB Polski wynika, że ruszyły nakłady na inwestycje w firmach.
Z ostatnich danych GUS na temat PKB Polski wynika, że ruszyły nakłady na inwestycje w firmach.Foto: ANDRZEJ WAWOK/REPORTER/EASTNEWS

Mateusz Walewski omawiając dane GUS zauważył, że ważne jest to, iż "ruszyły inwestycje" nie tylko te finansowane z funduszy europejskich, ale także inwestycje finansowane z funduszy firm.

Jego zdaniem - to właśnie jest "najoptymistycznym przekazem z tych danych", bo dotąd martwiliśmy się, że polskie firmy nie inwestują.

Zdaniem Mariusza Adamiaka - dane GUS są "znakomite", ale nie są zaskoczeniem. Ekspert także podkreślił znaczenia wzrostu inwestycji w bilansie PKB.

Dodał, że tego czego by sobie życzył to zmiana wydatków inwestycyjnych bardziej w kierunku linii produkcyjnych, wyposażenia w maszyny czy na badania i rozwój oraz ogólnie, by były to "inwestycje prorozwojowe", bo takich polska gospodarka potrzebuje najbardziej.

Anna Grabowska, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: Anna Grabowska pkb inwestycje
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

RPP o inflacji, wzroście gospodarczym, konsumpcji i inwestycjach

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 18:06
RPP ocenia, że w kolejnych kwartałach nastąpi prawdopodobnie stopniowe obniżenie tempa wzrostu PKB, a jednocześnie inflacja utrzyma się na umiarkowanym poziomie - podano w komunikacie po posiedzeniu RPP.
rozwiń zwiń