X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rządy Pieniądza". Dobry klimat dla startupów w Polsce. Czy to wystarczy, by przebić się do światowej czołówki?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 08:10
Gośćmi audycji "Rządy pieniądza" w Polskim Radiu 24 byli: Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Uniwersytetu Warszawskiego, Elżbieta Mączyńska z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.
Audio
  • W audycji "Rządy pieniądza" w Polskim Radiu 24 goście - Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Uniwersytetu Warszawskiego, Elżbieta Mączyńska z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha - komentowali ważniejsze wydarzenia ekonomiczne. (Cz.1/Anna Grabowska)
  • W audycji "Rządy pieniądza" w Polskim Radiu 24 goście - Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Uniwersytetu Warszawskiego, Elżbieta Mączyńska z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha - komentowali ważniejsze wydarzenia ekonomiczne. (Cz.2/Anna Grabowska)
W Polsce panuje dobry klimat dla tworzenia startupów.
W Polsce panuje dobry klimat dla tworzenia startupów.Foto: shutterstock

Jednym z tematów debaty był rozwój w Polsce startupów, o czym dyskutowano również podczas odbywającego się w Katowicach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Jak powiedziała Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek - klimat dla stratupów w Polsce jest dobry, sądząc po ich liczbie, choć "doświadczenie mówi, że tylko część z nich przeżywa". Dodała, że startupy muszą poszukiwać podmiotów, które by je wspierały i powinny lepiej chronić swą wartość intelektualną.

Andrzej Sadowski - pytał, jak to jest, że na 10 tzw. jednorożców, czyli firm, które uzyskały wartość powyżej 1 mld dolarów, aż 4 pochodzą z tak małego kraju jakim jest Estonia? Zauważył, że istnieje tam duże wsparcie państwa dla innowacyjnych rozwiązań, np. w administracji. Dodał, że w Polsce startupy "to tak naprawdę firmy garażowe". 

Elżbieta Mączyńska komentowała, że nadzieją jest fakt, że młode pokolenie "rośnie wraz nowymi technologiami" - czego - jak zauważyła - dowodem był Europejski Dzień Startupów, który odbywał się podczas katowickiego kongresu ekonomicznego podczas którego roiło się od młodzieży i startupowców, co tylko potwierdza, że w naszym kraju dla startupów istnieje sprzyjający klimat.

Anna Grabowska, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak