X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rządy Pieniądza". Strajk nauczycieli - problem ekonomiczny czy psychologiczny?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 07:50
Goście audycji "Rządy Pieniądza" na antenie Polskiego Radia 24 - Andrzej Kensbok wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Marek Kłoczko, dyrektor Krajowej Izby Gospodarczej oraz ekonomista Marek Zuber - komentowali główne wydarzenia z dziedziny gospodarki i finansów.
Audio
  • Goście audycji "Rządy Pieniądza" na antenie Polskiego Radia 24 - Andrzej Kensbok wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Marek Kłoczko, dyrektor Krajowej Izby Gospodarczej oraz ekonomista Marek Zuber - komentowali wydarzenia z dziedziny gospodarki i finansów. (Cz.1/Anna Grabowska)
  • Goście audycji "Rządy Pieniądza" na antenie Polskiego Radia 24 - Andrzej Kensbok wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Marek Kłoczko, dyrektor Krajowej Izby Gospodarczej oraz ekonomista Marek Zuber - komentowali wydarzenia z dziedziny gospodarki i finansów. (Cz.2/Anna Grabowska)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/arrowsmith2

Dyskusję rozpoczęto od sprawy podwyżek dla nauczycieli, w tym propozycji rządu, czyli podwyżki o 250 złotych w przyszłym roku na jesieni, przy zwiększeniu o 90 minut nauczycielskiego pensum.

Jak komentował Andrzej Kensbok - podwyżki dla nauczycieli np. o 30 proc. w skali roku - czego się domagają - "są zjawiskiem raczej niespotykanym i trudnym do udżwignięcia". 

Marek Zuber powiedział - że w sytuacji, którą dziś mamy (zapowiedż przez rząd nowych transferów socjalnych i programów społecznych - red.) "trudno będzie spiąć ten budżet". 

- Jeśli mamy wygenerować dodatkowo jakieś pieniądze (...) to nie da się tego zrobić, bez wprowadzenia nowych podatków lub podwyższeniu tych które mamy - mówił ekonomista.

Dodał, że w ostatnich miesiącach zostały rozbudzone nadzieje wielu grup społecznych, w tym nauczycieli - a jeśli weźmiemy pod uwagę styczeń 2014 r. i styczeń 2019 r. to przeciętne wynagrodzenie w Polsce wzrosło prawie o 30 proc. 

Jak zauważył Marek Kłoczko - sprawa nauczycieli to nie tylko problem ekonomiczny, ale także "psychologiczny". 

- W tej chwili jest to problem (protest nauczycieli - red.) emocjonalny i jak przy wszystkich sporach zbiorowych, a szczególnie zaognionych, także prestiżowy dla stron, czyli "kto postawi na swoim" - ocenił Kłoczko.

Anna Grabowska, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak