X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rządy Pieniądza". Czy Polska powinna przyjąć euro?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 09:10
Gośćmi "Rządów Pieniądza" - audycji w Polskim Radiu 24 byli: Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej, Łukasz Kozłowski z Federacji Przedsiębiorców Polskich i Marcin Roszkowski z Instytutu Jagiellońskiego. Debatę rozpoczęła dyskusja na temat tego, czy Polska powinna przyjąć euro?
Audio
  • Goście "Rządów Pieniądza" - audycji w Polskim Radiu 24 byli: Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej, Łukasz Kozłowski z Federacji Przedsiębiorców Polskich i Marcin Roszkowski z Instytutu Jagiellońskiego - komentowali główne wydarzenia gospodarcze. (Cz.1/Anna Grabowska)
  • Goście "Rządów Pieniądza" - audycji w Polskim Radiu 24 byli: Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej, Łukasz Kozłowski z Federacji Przedsiębiorców Polskich i Marcin Roszkowski z Instytutu Jagiellońskiego - komentowali główne wydarzenia gospodarcze. (Cz.2/Anna Grabowska)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Marian Weyo

Zdaniem Marcina Roszkowskiego - opinia żeby jeszcze nie wprowadzać w Polsce euro jest słuszna. Jak przypomniał, by wejść do strefy euro trzeba spełnić kryteria konwergencji i przez 2 lata utrzymać dość sztywny kurs krajowej waluty w relacji do euro.

Według Łukasza Kozłowskiego - państwa, które w ostatnich latach przyjmowały euro nie miały z tym poważniejszych trudności.

Natomiast jeśli chodzi o sprawę wzrostu cen - jak mówił ekspert - to wypracowano już mechanizmy pozwalające uniknąć tzw. "efekt espresso", czyli równanie cen w górę.

- Dużo istotniejsze jest to po jakim kursie przejście ze złotego na euro miałoby nastąpić - ocenił Łukasz Kozłowski.

Według Agnieszki Durlik - brakuje w Polsce dyskusji oraz informacji na temat europejskiej waluty i powinniśmy ustalić "w jakim terminie wchodzimy do strefy euro".

Anna Grabowska, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Z euro jak z szybkim autem: trzeba umieć z niego korzystać

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 22:34
Jak „przeżyły” przyjęcie euro kraje podobne do Polski, z czym miały problemy i na czym skorzystały, mówił w audycji Bardzo Ważny Projekt radiowej Trójki prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rządy Pieniądza: dlaczego nie warto się spieszyć z przyjęciem euro?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 13:33
Dlaczego ostrożnie trzeba podchodzić do kwestii wejścia do strefy euro, mówili goście audycji rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politycy podzieleni w sprawie przystąpienia do strefy euro

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 19:35
Podczas konwencji PiS w Lublinie w ubiegłą sobotę (13.04) Jarosław Kaczyński powiedział, że Polska nie może teraz wprowadzić europejskiej waluty, ponieważ byłoby to dla niej niekorzystne. Wtedy również podkreślał, że nasz kraj przyjmie euro wtedy, kiedy będzie to w interesie Polski.
rozwiń zwiń