X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rządy Pieniądza". Podatki do zmian

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 09:40
Gośćmi audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24 byli Rafał Sadoch z mBanku, Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha oraz Marian Szołucha z Akademii Vistula. Jednym z tematów debaty, którą prowadziła Anna Grabowska, były podatki, w tym propozycja wprowadzenia nowej 17 proc. stawki podatkowej.
Audio
  • Goście audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24 - Rafał Sadoch z mBanku, Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha oraz Marian Szołucha z Akademii Vistula - komentowali wydarzenia z dziedziny gospodarki i finansów. (Cz.1/Anna Grabowska)
  • Goście audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24 - Rafał Sadoch z mBanku, Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha oraz Marian Szołucha z Akademii Vistula - komentowali wydarzenia z dziedziny gospodarki i finansów. (Cz.2/Anna Grabowska)
Szykują się zmiany w systemie podatkowym.
Szykują się zmiany w systemie podatkowym.Foto: shutterstock

Jak mówił Andrzej Sadowski dla obywateli, którzy 100 proc. swego budżetu wydają na konsumpcję ważniejszy jest podatek VAT (23 proc.) niż obniżeni z 18 proc. do 17 proc. stawki PIT. 

Zdaniem Mariana Szołuchy - w innych krajach o poziomie rozwoju podobnym do Polski tzw. kwota wolna jest kilkukrotnie wyższa i obowiązuje wszystkich. Jak zauważył - relatywnie przynosi to największą ulgę osobom najmniej zarabiającym.

Rafał Sadoch ocenił - że obniżenie stawki podatkowej z 18 proc. do 17 proc. skomplikuje tylko system podatkowy a o wiele prostsze byłoby podniesienie kwoty wolnej od podatku.

- Z punktu widzenia budżetu państwa i z punktu widzenia rządu przed wyborami obniżka z 18 proc. do 17 proc. (PIT - red.) może być lepiej odbierana, a przeciętny obywatel nie bardzo rozumie kwotę wolną od podatku - skomentował ekspert. 

Anna Grabowska, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ostatni dzwonek. Jak samemu wypełnić i rozliczyć PIT?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 15:31
Najpopularniejszy formularz PIT-37, z którego korzystają pracownicy nieprowadzący działalności gospodarczej, w 2018 roku należy złożyć najpóźniej do poniedziałku 30 kwietnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Darowałeś pieniądze organizacji? Możesz je odliczyć od podatku

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 14:21
Od podatku możemy odliczać darowizny, które przekazaliśmy na organizacje pożytku publicznego, aby jednak było to możliwe, trzeba spełnić kilka warunków. Adwokat dr Jędrzej Jakubowicz tłumaczy w audycji "Społeczny punkt widzenia", na co należy zwrócić uwagę darując nasze dobra innym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rządy Pieniądza. Twój e-PIT: co trzeba poprawić?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 08:10
Gośćmi audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24 byli Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej, Przemysław Kwiecień z XTB i Kamil Maliszewski z mBanku. Dyskusję rozpoczęto od komentarzy na temat działania usługi Twój e-PIT, służącej do rozliczania podatków osobistych za 2018 rok.
rozwiń zwiń