X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rządy Pieniądza". Zakaz handlu w niedziele bez zmian?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 10:02
W "Rządach Pieniądza" w Polskim Radiu 24 goście Anny Grabowskiej: Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Uniwersytetu Warszawskiego, Mariusz Adamiak z PKO BP i Mateusz Walewski z Banku Gospodarstwa Krajowego - dyskutowali m.in. o handlu w niedziele i spekulacjach na temat ewentualnych zmian w dotychczasowych przepisach.
Audio
  • W "Rządach Pieniądza" w Polskim Radiu 24 goście Anny Grabowskiej: Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Uniwersytetu Warszawskiego, Mariusz Adamiak z PKO BP i Mateusz Walewski z Banku Gospodarstwa Krajowego - komentowali główne wydarzenia z dziedziny gospodarki i finansów. (Cz.1/Anna Grabowska)
  • W "Rządach Pieniądza" w Polskim Radiu 24 goście Anny Grabowskiej: Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Uniwersytetu Warszawskiego, Mariusz Adamiak z PKO BP i Mateusz Walewski z Banku Gospodarstwa Krajowego - komentowali główne wydarzenia z dziedziny gospodarki i finansów. (Cz.2/Anna Grabowska)
Najczęściej okradane w Europie są sklepy spożywcze.
Najczęściej okradane w Europie są sklepy spożywcze.Foto: Pixabay

Zdaniem Mariusza Adamiaka - w dłuższym terminie zakaz handlu w niedziele nie zaszkodzi gospodarce, a konsumenci się do tego przyzwyczają i "sobie z tym poradzą".

Według Mateusza Walewskiego - małe, niezależne sklepy w Polsce tracą swoją pozycję rynkową. Zauważył, że działo się to jeszcze zanim wprowadzono zakaz handlu w niedziele i sklepy te, by przetrwać na rynku i poradzić sobie z konkurencją - muszą łączyć się w większe grupy.

Zakaz handlu w niedziele - zdaniem rozmówcy - wpłynie na przesunięcia w wydatkach na konsumpcję, np. na korzyść zakupów przez internet.

Anna Grabowska, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niedziele wolne od handlu. Ekspertka o tym, czy zmiany wpłyną na gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 23:30
Najbliższa niedziela (11 marca), zgodnie z ustawą, która weszła w życie 1 marca 2018 roku, będzie pierwszą wolną od handlu. Czy prawne ograniczenia w tym zakresie będą miały wpływ na rodzimą gospodarkę i społeczeństwo? W Polskim Radiu 24 rozmowa z Anną Grabowską, doradczynią minister rodziny, pracy i polityki społecznej, a także ekspertką Rady Dialogu Społecznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ustawa o ograniczeniu handlu. Związkowcy i małe sklepy za uszczelnieniem systemu

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 16:35
Uszczelnienia ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, tak, by nie mogły jej omijać niektóre sieci handlowe, domagają się związkowcy oraz przedstawiciele małych sklepów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wpływ ograniczenia handlu. Rząd poznał raport

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 15:30
Rząd wysłuchał raportu „Ocena wpływu ograniczenia handlu w niedziele” i zobowiązał minister przedsiębiorczości i technologii do opracowania skróconej informacji na temat raportu oraz jej opublikowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport o skutkach ograniczenia handlu w niedziele: nie ma powodu do zmian

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 18:54
Nie ma powodu, by rezygnować z założeń przyjętych w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele - powiedziała PAP w środę minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, odnosząc się do opublikowanej w środę analizy MPiT pt. "Ocena wpływu ograniczenia handlu w niedziele".
rozwiń zwiń