X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rządy Pieniądza". Czy piątka PiS wpłynie na rating Polski?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 09:25
Gośćmi audycji "Rządy Pieniądza" - na antenie Polskiego Radia 24 byli: Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej, Przemysław Kwiecień z XTB i Kamil Maliszewski z mBanku. Debatę rozpoczęto od sprawy ratingu Polski. Dziś bowiem agencja Fitch oceni stan "wiarygodności" naszej gospodarki oraz jej finansów.
Audio
  • Goście audycji "Rządy Pieniądza" na antenie Polskiego Radia 24 - Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej, Przemysław Kwiecień z XTB i Kamil Maliszewski z mBanku - komentowali główne wydarzenia z dziedziny gospodarki i finansów. (Cz.1/Anna Grabowska)
  • Goście audycji "Rządy Pieniądza" na antenie Polskiego Radia 24 - Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej, Przemysław Kwiecień z XTB i Kamil Maliszewski z mBanku - komentowali główne wydarzenia z dziedziny gospodarki i finansów. (Cz.2/Anna Grabowska)
Transfery socjalne mają m.in. na celu pobudzenie wewnętrznej konsumpcji.
Transfery socjalne mają m.in. na celu pobudzenie wewnętrznej konsumpcji.Foto: Pixabay

Jak komentował Przemysław Kwiecień - polityka gospodarcza powinna być kształtowana "z myślą o długim horyzoncie czasowym". Ekspert twierdzi, że jest wiele niewiadomych - w tym, na ile dalej da się uszczelniać system podatkowy, i w jakim stanie będzie nasza gospodarka w przyszłości. Dodał, że Polska nie powinna przekraczać 3 procent deficytu PKB w okresie dekoniunktury, która może nadejść.

Ocenił, że jeśli obietnice (piątka PiS - red.) staną się prawem to w przypadku obniżenia wzrostu PKB poniżej 3 proc. Polska przekroczy próg deficytu. Zdaniem eksperta - Fitch z powodu samych tylko zapowiedzi transferów socjalnych, nie obniży perspektywy ratingu naszego kraju.

W opinii Agnieszki Durlik - Polska zadłuża się, żeby finansować konsumpcję wewnętrzną. Dodała, że konsumpcja bez wzrostu oszczędności jest "krótkoczasowa".

Kamil Maliszewski stwierdził, że nie popiera aby np. świadczenie 500 plus było kierowane również do osób zamożnych - bo "taki schemat wydatków państwa prowadzi nas do miejsca, w którym jest Grecja a nie Szwecja".

Mówiąc o ratingu Polski, który przedstawi dziś agencja Fitch - ocenił, że analitycy postępują ostrożnie i będą czekali na uchwalenie ustaw (dotyczących piątki PiS - red.) oraz "liczb, które będą z tego wynikały".

Anna Grabowska, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak