X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rządy Pieniądza": eksperci komentują nowe propozycje PiS

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 10:48
500+ także na pierwsze dziecko, zwolnienie z PIT osób do 26 roku życia i rozwój lokalnej komunikacji - to niektóre z nowych propozycji PiS, zaprezentowanych na niedawnej konwencji. O tych postulatach dyskutowali eksperci w audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24.
Audio
  • Rządy Pieniądza 26.02.2019, cz. 2 (Polskie Radio 24)
  • Rządy Pieniądza 26.02.2019, cz. 1 (Polskie Radio 24)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawia podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości
Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawia podczas Konwencji Prawa i SprawiedliwościFoto: PAP/Radek Pietruszka

Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego prof. Elżbieta Mączyńska powiedziała, że nowe postulaty PiS mają charakter "prospołeczny" i będą one sprzyjać napędzaniu konsumpcji, przez co część zainwestowanych przez państwo środków wróci do budżetu i przyczyni się do wzrostu gospodarczego. Podkreśliła, że zwiększenie nakładów na dzieci ma w istocie charakter inwestycji. Podobny wymiar, w jej ocenie, ma także zapowiedź rozwijania lokalnej komunikacji i zwiększenia liczby połączeń gminnych i powiatowych.

- Uważam, że przeciwdziałanie wykluczeniu transportowemu jest dobre i potrzebne. Szkoda, że dzieje się to tak późno - zaznaczyła prof. Elżbieta Mączyńska.

Adam Ruciński ze spółki doradczej BTFG mówił, że nowe pomysły PiS co do zasady są słuszne, ale, z drugiej strony, "bardzo wysoko podnoszą poprzeczkę, jeśli chodzi o finanse" i budzą sporo pytań dotyczących tego, czy budżet państwa udźwignie tak ambitne propozycje.

- Nie twierdzę, że nastąpi jakaś zapaść finansów, ale trzeba powiedzieć sobie jasno: program jest ciekawy, na pewno nie jest nudny, ale poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko - podkreślił ekspert.

Były wiceminister finansów Cezary Mech przyznał, że o kwestie budżetowe w ogóle się nie obawia, bo państwowe finanse mają jeszcze spory margines bezpieczeństwa. Ewentualne pytania mogą natomiast dotyczyć, czy nasz wspólny majątek, przekazywany w ramach transferów socjalnych przez państwo, jest inwestowany maksymalnie efektywnie. Nie wiadomo też - wskazywał ekspert - czy nowe propozycje udźwignie ZUS.

Gospodarzem audycji była Anna Grabowska.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Polskie Radio 24, md

Zobacz więcej na temat: PiS Jarosław Kaczyński
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

500+ od pierwszego dziecka, "13" dla emerytów, zmiany w PIT. Główne punkty konwencji PiS

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 15:50
- 500+ na pierwsze dziecko to kluczowy punkt nowego programu wyborczego PiS - ogłosił podczas sobotniej konwencji w Warszawie Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zapowiedział również pomoc dla ludzi młodych, do ukończenia 26 roku życia i najniższą emeryturę w wysokości 1100 złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Mazurek: budujemy program w oparciu o rozmowy z Polakami

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 21:48
- Pokazaliśmy, że jako Prawo i Sprawiedliwość budujemy program w oparciu o rozmowy z Polakami. Pokazaliśmy, że realizujemy ten program i mamy pieniądze na jego realizację - powiedziała wicemarszałek Sejmu, rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: propozycje z konwencji PiS utrwalają poparcie wyborców

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 12:00
- Podczas konwencji PiS pojawiły się propozycje, które utrwalają poparcie dla partii rządzącej. Pokazują, że PiS realizuje jeden program, ale cały czas go modyfikuje, uzupełnia o nowe elementy, zgodnie z możliwościami makroekonomicznymi i potrzebami dużych grup społecznych – powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Zaleśny z Instytutu Nauk Politycznych UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedwyborcze zapowiedzi PiS. Karol Gac: partia rządząca zalicytowała bardzo wysoko

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 20:15
– Jestem absolutnie pewny, że PiS zrealizuje swoje obietnice w wyznaczonych terminach. Jeżeli tak hucznie ogłasza się program, to politycznym samobójstwem byłoby jego niedotrzymanie – powiedział Karol Gac z tygodnika "Do Rzeczy". Na temat przedwyborczych zapowiedzi partii rządzącej wypowiedział się również Grzegorz Gruchalski z Warszawskiego Forum Samorządowego.
rozwiń zwiń