X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rządy Pieniądza". Czy optymalizacja podatkowa jest zgodna z prawem?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 10:01
Gośćmi programu "Rządy Pieniądza" na antenie Polskiego Radia 24 - byli: Grzegorz Maliszewski z Banku Millenium, Roman Przasnyski z Gerda Broker oraz Rafał Sadoch z mBanku.  
Audio
  • Goście programu "Rządy Pieniądza" na antenie Polskiego Radia 24: Grzegorz Maliszewski z Banku Millenium, Roman Przasnyski z Gerda Broker oraz Rafał Sadoch z mBanku - komentowali ważniejsze wydarzenia z dziedziny gospodarki i finansów. (Anna Grabowska) (Cz.1)
  • Goście programu "Rządy Pieniądza" na antenie Polskiego Radia 24 - byli: Grzegorz Maliszewski z Banku Millenium, Roman Przasnyski z Gerda Broker oraz Rafał Sadoch z mBanku - komentowali ważniejsze wydarzenia z dziedziny gospodarki i finansów. (Anna Grabowska) (Cz.2)
Czy raportowanie tzw. schematów podatkowych poprawi ściągalność podatków od firm?
Czy raportowanie tzw. schematów podatkowych poprawi ściągalność podatków od firm?Foto: Pixabay

Goście komentowali m.in. sprawę dyrektywy dotyczącej optymalizacji podatkowej, o której to optymalizacji, mieliby obowiązek informować od marca tego roku Krajową Administrację Skarbową doradcy podatkowi.

Różne interpretacje

Zdaniem Rafała Sadocha - sprawa optymalizacji podatkowej jest "niedookreślona" i różni doradcy podatkowi różnie to interpretują. Według eksperta, każdy przedsiębiorca może wybrać najbardziej korzystny dla siebie sposób opodatkowania, co jest normalne.

- Jeśli ktoś płaci podatki rzetelnie, to nie ma najmniejszego problemu - ocenił Sadoch.

O co chodzi?

Według Romana Przasnyskiego - powinno się najpierw klarownie wyjaśnić o co chodzi, zanim się wykładnię dotyczącą optymalizacji podatkowej zacznie stosować. Zdaniem eksperta definicja schematu podatkowego jest zbyt "elastyczna".

Grzegorz Maliszewski powiedział, że sposobów na uszczelnienie podatków jest coraz mniej. W opinii rozmówcy, prawo podatkowe należy uprościć i wtedy przestrzeń do tego, aby angażować skomplikowane procedury będzie mniejsza.

Optymalizacja zgodna z prawem


- Jeśli trzymamy się zasady, która jest w Konstytucji biznesu (co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone - red.) to optymalizacja podatkowa jest czymś zgodnym z prawem - podkreślił Grzegorz Maliszewski.

Anna Grabowska, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: Anna Grabowska podatki prawo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wzrośnie kwota wolna od podatku. Kto zyska?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2017 16:17
- Od 2018 roku będę podatnicy, którzy w ogóle kwoty wolnej od podatku mieć nie będą - mówi w audycji "Patrz na prawo" Tomasz Zaleski z Kancelarii Kochański Zięba i Partnerzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rządy Pieniądza": Dzień Wolności Podatkowej

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 10:00
Eksperci gospodarczy, goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24 są zdania, że fakt, że w tym roku Dzień Wolności Podatkowej przypada wcześniej niż w zeszłym, jest pozytywnym sygnałem. Od dziś zaczynamy zarabiać na siebie i swoje rodziny, a nie na państwowe wydatki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Sadowski o systemie podatkowym: Polska nie staje się krajem konkurencyjnym

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 12:53
- Zmian podatkowych jest w Polsce tak dużo, że trudno za nimi nadążyć - mówił na antenie radiowej Jedynki w audycji "W samo południe" dr Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NIK uważa, że firmy rodzinne wciąż napotykają bariery prawne

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 15:46
Firmy rodzinne wciąż napotykają na bariery prawne, które nie pozwalają im swobodnie się rozwijać - wynika z raportu NIK. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, które wypracowało pakiet 100 zmian dla firm deklaruje, że obserwuje wdrażanie przepisów, w razie czego będzie reagować.
rozwiń zwiń