X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rządy pieniądza". Czy twardy Brexit może być szansą dla polskich firm?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 11:40
W dyskusji prowadzonej przez Annę Grabowską na antenie Polskiego Radia 24 brali udział: Kazimierz Krupa z kancelarii Drawbridge, Piotr Soroczyński z Krajowej Izby Gospodarczej i ekonomista Marek Zuber. Rozmawiano m.in. na temat gospodarczych konsekwencji Brexitu.  
Audio
  • Na antenie Polskiego Radia 24 brali o najważniejszych wydarzeniach gospodarczych dyskutowali Kazimierz Krupa z kancelarii Drawbridge, Piotr Soroczyński z Krajowej Izby Gospodarczej i ekonomista Marek Zuber. Rozmowę prowadziła Anna Grabowska. (Cz.1)
  • Na antenie Polskiego Radia 24 brali o najważniejszych wydarzeniach gospodarczych dyskutowali Kazimierz Krupa z kancelarii Drawbridge, Piotr Soroczyński z Krajowej Izby Gospodarczej i ekonomista Marek Zuber. Rozmowę prowadziła Anna Grabowska. (Cz.2)
Twardy Brexit: więcej szans czy zagrożeń dla polskiej gospodarki?
Twardy Brexit: więcej szans czy zagrożeń dla polskiej gospodarki?Foto: Pixabay

Zdaniem Kazimierza Krupy należy przygotować się na twardy Brexit, na co wskazują "schizofreniczne" zachowania brytyjskiego parlamentu, jak przyjmowanie sprzecznych przepisów w sprawie Brexitu, które wzajemnie się wykluczają.

Brexit, czyli będzie zamieszanie

Zdaniem rozmówcy trzeba przygotować się również na "potężne zamieszanie w każdym wymiarze", a przede wszystkim w wymiarze gospodarczym.

Jak zauwazył Marek Zuber - większość firm poczyniła już wcześniej przygotowania do czarnego scenariusza. Dodał, że wskazuje na to np. sprawa gromadzenia zapasów, jak ma to miejsce w przemyśle motoryzacyjnym. To jednak - ocenił - tylko zmniejszy skutki twardego Brexitu, ale ich całkowicie nie zniweluje.

Brexit szansą dla naszych firm?

Według Piotra Soroczyńskiego - Wielka Brytania to ważny partner handlowy dla Polski, ale gdyby doszło do twardego Brexitu oznaczałoby to, że Brytyjczycy na własną prośbę wypiszą się z wielu łańcuchów dostaw, które są na terenie Europy.

Zdaniem rozmówcy - to może stanowić szansę dla polskich dostawców. W jego opinii, choć dużo towarów na Wyspy eksportujemy - to w przypadku twardego Brexitu może również oznaczać szansę dla naszych firm. 

Anna Grabowska, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: Brexit handel POLSKA eksport
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Brexit: to nie będzie wcale aż tak mocny cios dla polskich eksporterów i całej naszej gospodarki?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 20:00
Brexit może uderzyć w naszych eksporterów, przestrzega część ekonomistów. Wielka Brytania to dzisiaj nasz drugi partner w eksporcie i jeśli Unia Europejska nie wynegocjuje nowej umowy handlowej przed Brexitem, kilka branż z Polski może wpaść w poważne tarapaty, bo ich eksport do Zjednoczonego Królestwa stanie się nieopłacalny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brexit to duże wyzwanie dla polskich firm. Będą się musiały "dopasować" do nowych warunków

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 16:01
Wyjście z Unii Wielkiej Brytanii – trzeciego partnera handlowego Polski w UE, oznacza dla polskiej gospodarki, a szczególnie firm, duże wyzwanie. Co prawda, jak zapewnia premier Mateusz Morawiecki, umowa brexitowa uwzględnia interesy Polski, ale według ekspertów, dla polskich firm związanych gospodarczo z brytyjskim rynkiem, Brexit będzie niejednokrotnie "nowym otwarciem".
rozwiń zwiń