X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wzrostowi gospodarczemu Polski nic nie grozi". Komentarze ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 11:20
O prognozie Agencji Ratingowej Moody’s, która ocenia, że wzrost gospodarczy Polski w 2018 roku wyniesie 4,3 procent dyskutowali goście Polskiego Radia 24: dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (Uniwersytet Warszawski, Konfederacja Lewiatan), Piotr Soroczyński ( Krajowa Izba Gospodarcza) oraz dr Przemysław Kwiecień ( X-trade Brokers). Według wcześniejszych ocen tegoroczny wzrost miał wynieść 3,5 procent. Agencja zaprezentowała również prognozy na 2019 rok. Wynika z nich, że polska gospodarka będzie rosła w tempie 4 procent.
Audio
  • 29.03.18 Rządy Pieniądza: Wzrostowi gospodarczemu Polski nic nie grozi
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Panther Media/EASTNEWS

- Agencja Moody’s dogoniła oczekiwania rynku – ocenił dr Przemysław Kwiecień.  Wyjaśnił, że agencje do ratingów włączają najnowsze dane i dopiero publikują swe prognozy. Dr Przemysław Kwiecień powiedział, że istotnym elementem zawartym w raporcie są warunki, od których spełnienia Agencja Moody’s warunkuje wzrost ratingu Polski w przyszłości. Chodzi o  poprawę  w systemie zabezpieczeń społecznych oraz zażegnanie sporu Polski z Unią Europejską. - Pamiętajmy, że często agencje ratingowe są bardziej ostrożne niż optymistyczne – wskazał Piotr Soroczyński. Wyjaśnił, że przy prognozowaniu agencje biorą pod uwagę fundamenty gospodarki, poziom jej rozwoju oraz bezpieczeństwo polityczne. - Nie ma szans byśmy takiego wzrostu w tym roku nie osiągnęli - podkreśliła dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek. Wyjaśniła, że współpracujemy ze stabilnymi gospodarkami oraz mamy też świetną sytuację na rynku pracy – najniższe w historii bezrobocie. Zastrzegła przy tym, że ryzykiem wewnętrznym może być ewentualnie brak pracowników.

Goście Polskiego Radia 24 dyskutowali również o finansowaniu przez Europejski Bank Inwestycyjny polskich przedsięwzięć. W ramach tak zwanego Planu Junckera otrzymaliśmy prawie trzy miliardy euro co daje to Polsce piąte miejsce we wspólnocie. Do tej pory Polska była na szóstym miejscu. Celem tak zwanego Planu Junckera jest pobudzenie inwestycji i powstanie nowych miejsc pracy. Łączna kwota inwestycji, które mają powstać dzięki planowi do końca 2020 roku to 500 miliardów euro. Goście podkreślili, że nasza pozycja w wykorzystywaniu środków z Europejskiego Banku Inwestycyjnego jest lepsza niż pozycja naszej gospodarki w Unii. Byli zgodni, że to bardzo dobrze świadczy o Polsce. Eksperci wskazywali, że warto by te pieniądze były przeznaczane na inwestycje w nowe technologie oraz modernizacje infrastrukturalne. Mówili by zastanowić się czy z tego planu nie pozyskać środków na wsparcie budowy elektrowni atomowej w Polsce.

Audycja Rządy Pieniądza  w Polskim Radiu 24

___________________

Data emisji  29.03.18

Godzina emisji 09.14 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Standard & Poor's utrzymuje ocenę wiarygodności kredytowej Polski

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 23:58
Agencja ratingowa Standard & Poor's potwierdziła dotychczasową ocenę ratingową Polski. Utrzymano ocenę na poziomie BBB+/A-2 odpowiednio dla długo- i krótkoterminowych zobowiązań w walucie zagranicznej oraz A-/A-2 odpowiednio dla długo- i krótkoterminowych zobowiązań w walucie krajowej. Perspektywa ratingu pozostała na poziomie stabilnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekonomiści o potwierdzeniu ratingu Polski przez agencję S&P na poziomie „BBB+”

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 10:48
Agencja S&P Global Ratings potwierdziła długoterminowy i krótkoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie „BBB+/A-2”. Według agencji perspektywa ratingów jest stabilna. O ratingu Polski według agencji S&P mówili w audycji Rządy Pieniądza dr Artur Bartoszewicz (SGH), ekonomista Sławomir Horbaczewski oraz Maciej Stańczuk (Pracodawcy RP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agencja Fitch utrzymała ocenę wiarygodności kredytowej Polski

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2017 12:41
Agencja Fitch potwierdziła długoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie "A-" – podano w komunikacie. Perspektywa ratingu jest stabilna. Nastąpiło także obniżenie szacunku deficytu sektora finansów publicznych na 2017 rok do 1,8  proc. PKB z 2,6 proc. – Polska jest krajem, w którym inwestorzy nie powinni martwić się o swoje środki finansowe – powiedział Cezary Mech, były wiceminister finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stabilność to dobry kierunek polskiej gospodarki". Eksperci o prognozach NBP na najbliższe lata.  

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 11:07
Według raportu NBP  w najbliższych latach polska gospodarka będzie się rozwijać trochę wolniej, spodziewany jest też niewielki wzrost inflacji. Po wyłączeniu cen żywności i energii - w 2018 na poziomie 1,6 procent, w 2019 na poziomie 2,6 procent, w 2020 na poziomie 3,0 procent. NBP prognozuje, że PKB w 2018 wzrośnie o 4,2 procent, w 2019 o 3,8 procent, a w 2020 o 3,6 procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ten rok będzie lepszy w gospodarce". Prognozy ekspertów w Polskim Radiu 24

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 14:32
Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło w lutym o 3,7 procent rok do roku. Taką informację podał Główny Urząd Statystyczny. GUS poinformował też, że przeciętne wynagrodzenie brutto wzrosło w lutym o 6,8 procent w ujęciu rocznym i wyniosło 4599 złotych i 72 grosze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesteśmy ważną gospodarką w Europie – oceniają eksperci

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 11:19
Podczas poniedziałkowych rozmów w Warszawie kanclerz Niemiec Angeli Merkel z premierem Mateuszem Morawieckim omawiano między innymi  współpracę gospodarczą. Wartość wymiany handlowej między Polską a Niemcami przekroczyła w ubiegłym roku 100 miliardów euro. O polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej dyskutowali goście audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24: dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (Wydział Nauk Ekonomicznych UW, Konfederacja Lewiatan), Grzegorz Maliszewski (główny ekonomista Banku Millenium) i dr Cezary Mech (ekonomista, b. wiceminister finansów).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci komentują dane GUS o sprzedaży detalicznej w lutym

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 12:53
Sprzedaż detaliczna wzrosła w lutym o 7,7 procent w porównaniu do lutego 2017 roku. O kolejnych danych Głównego Urzędu Statystycznego dotyczących gospodarki dyskutowali goście audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24: Piotr Soroczyński (Krajowa Izba Gospodarcza), Mariusz Adamiak (PKO BP) oraz Maciej Bitner (Wise Europa).
rozwiń zwiń