X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kukiz: rząd wykonał ogrom pracy ws. promocji szczepień

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 17:25
Paweł Kukiz w Polskim Radiu 24 stwierdził, że "rząd wykonał do tej pory ogrom pracy ws. promocji szczepień". - Natomiast nie wezmę na siebie odpowiedzialności za ustawę, która pośrednio będzie nakazywać wszystkim szczepienia - stwierdził poseł.
Paweł Kukiz
Paweł KukizFoto: PR24

Sejmowa Komisja Zdrowia pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o weryfikacji covidowej, złożony przez grupę posłów PiS. Znalazły się w nim zapisy, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji. Pierwsze czytanie projektu odbyło się w połowie grudnia 2021 r., a 5 stycznia br. w Sejmie zorganizowano wysłuchanie publiczne. Głosowanie ustawy odbędzie się najprawdopodobniej na kolejnym posiedzeniu Sejmu, za dwa tygodnie.

Jednoznaczna deklaracja

Gość Polskiego Radia 24 przyznał, że zaszczepił się trzy razy. - Wyznaję jednak zasadę chrześcijańską, że Bóg dał człowiekowi rozum i wolną wolę. Nie zagłosowałbym za jakimkolwiek przymusem szczepień - powiedział Paweł Kukiz.

Paweł Kukiz przypomniał, że szczepionki są powszechnie dostępne. - Jeżeli ktoś chce się zaszczepić, to się szczepi. Jeżeli nie chce, to jego sprawa. Producent zapewnia, że osoba zaszczepiona nie umrze, ponoszę jedynie ryzyko odchorowania szczepienia, natomiast czuję się bezpiecznie. Osoba, która odmawia szczepień, czuje się bezpieczna, jeśli się nie zaszczepi - tłumaczył lider ugrupowania Kukiz'15.

Posłuchaj

12:39 PR24 2022_01_14-16-35-41.mp3 Paweł Kukiz gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

Przyznał też, że pochował kilku swoich znajomych, którzy byli antyszczepionkowcami. - To są bardzo specyficzne tematy. Rząd RP wykonał ogrom pracy ws. promocji szczepień. Natomiast nie wezmę na siebie odpowiedzialności za ustawę, która pośrednio będzie nakazywać wszystkim szczepienia - podsumował Paweł Kukiz.

Czytaj również:

Poselski projekt ustawy złożyła w Sejmie grupa posłów PiS. Jak uzasadniono w projekcie, zapisy mają "umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia infekcji wirusem SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19, w zakładzie pracy". Znalazły się tam zapisy, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Rozmowa PR 24"

Prowadził: Adrian Klarenbach

Gość: Paweł Kukiz (Kukiz'15)

Data emisji: 14.01.2022

Godz. emisji: 16.35

PR24