X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Poseł PiS: współpraca z Radą Medyczną się nie kończy

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 18:35
- Jako członek sejmowej komisji zdrowia dziękuję wszystkim specjalistom za krytyczne i odmienne głosy, za spojrzenie z innej perspektywy. Każdy głos, jeżeli jest autentyczny, to jest podwójnie ważny. Dziękuję również tym członkom Rady Medycznej, którzy zostali - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Marcin Duszek. 

Trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej przy premierze złożyło rezygnację, uzasadniając ją przede wszystkim wyczerpaniem formatu tego gremium, a także zachowaniem osób, które negują zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią.

"Przyjmę tę szczepionkę"

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że rząd nadal będzie współpracował z Radą Medyczną. - Będzie korzystać ze wszystkich cennych wskazówek z zakresu chorób zakaźnych i całego systemu zdrowia. Współpraca z Radą Medyczną się nie kończy. Jako członek sejmowej komisji zdrowia dziękuję wszystkim specjalistom za krytyczne i odmienne głosy, za spojrzenie z innej perspektywy. Każdy głos, jeżeli jest autentyczny, to jest podwójnie ważny. Dziękuję również tym członkom Rady Medycznej, którzy zostali - powiedział Marcin Duszek. 

Poseł PiS przyznał, że nie jest zaszczepiony. - Na szczęście w Polsce nie mamy jeszcze obowiązku szczepień. Maksymalnie staram się zabezpieczać swoje najbliższe otoczenie. Dezynfekcję, maseczki i dystans stosujemy wszyscy. Nauczyliśmy się żyć w nowej rzeczywistości. Każdy z nas posiada naturalną, genetyczną odporność. Po to mamy rozum i przekonania, doświadczenia życiowe i obserwacje, by samemu podejmować najbardziej logiczne decyzje. Zagłosuję jednak za ustawą posła Czesława Hoca (daje możliwość weryfikacji szczepień przez pracodawców - przyp. red.). Mamy informacje od Pfizera, że przygotowuje nową wersję szczepionki do walki z omikronem. Najprawdopodobniej przyjmę tę szczepionkę - tłumaczył Duszek.

Posłuchaj

14:32 PR24 2022_01_14-17-34-49.mp3 Marcin Duszek gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

Odchodzący członkowie Rady Medycznej zadeklarowali gotowość do pozostania w kontakcie z rządem, ale w zmienionej formule. W związku z dymisją zmieni się sposób działania Rady. Zadanie opracowania nowej formuły premier zlecił ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu. Mateusz Morawiecki podziękował też odchodzącym ekspertom za miesiące współpracy.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Rozmowa PR 24"

Prowadził: Adrian Klarenbach

Gość: Marcin Duszek (Kukiz'15)

Data emisji: 14.01.2022

Godzina emisji: 17.35

PR24

Czytaj także

Zawirowania w Radzie Medycznej. Odchodzi 13 członków

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 15:00
Trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej zrezygnowało z doradzania rządowi w sprawie epidemii. W oświadczeniu członkowie napisali m.in., że decyzja zapadła z uwagi na "brak wpływu rekomendacji na realne działania" i "wyczerpanie się dotychczasowej współpracy".
rozwiń zwiń