X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mobbing w Kancelarii Senatu? Senator PO-KO: oskarżenia trzeba wyjaśnić

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 18:40
- Jeżeli są zarzuty, jeżeli pracownik zachowywał się niewłaściwie wobec swoich podwładnych, to powinien ponieść konsekwencje - mówił w Polskim Radiu 24 senator PO-KO Jerzy Wcisła, komentując sprawę powołania w Senacie specjalnej komisji ds. mobbingu.

Chodzi o działania wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anny Godzwon, która nazywana jest "prawą ręką" marszałka Tomasza Grodzkiego. Zdaniem portalu "pracownicy CIS nie są w stanie wytrzymać presji psychicznej". Komisja, która ma zbadać tę sprawę, ma już działać od kilkunastu dni. "Komisja mogła powstać, bo umożliwia to zapis w regulaminie Senatu z 2014 r. Do tej pory podobna sprawa nie miała miejsca" - czytamy na stronach tvp.info.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 mamy do czynienia z naturalnym procesem. - Niech komisja pracuje. Jeżeli są zarzuty, jeżeli pracownik zachowywał się niewłaściwie wobec swoich podwładnych, to powinien ponieść konsekwencje. Ten, kto nie potrafi współpracować, spotyka się z zarzutami. Problem trzeba rozwiązać, jeżeli pojawiają się oskarżenia, to trzeba je wyjaśnić. Tak powinno to funkcjonować i nie wiem kto mógłby być temu przeciwny - podkreślił Jerzy Wcisła.

Senator PO-KO odniósł się również do kwestii dziwnego zachowania posła Bartłomieja Sienkiewicza. Incydent z jego udziałem miał miejsce w nocy (środa) podczas posiedzenia Sejmu. W pewnej chwili na salę plenarną wszedł poseł PO (Sienkiewicz), którego dziwny sposób przemieszczania się zwrócił uwagę innych posłów obecnych na sali. Były minister spraw wewnętrznych podszedł do swojego klubowego kolegi Borysa Budki i pochylił się nad nim. Budka szybko wyprowadził Sienkiewicza do sejmowych kuluarów. 

Posłuchaj

15:23 PR24 2022_01_13-17-42-53.mp3 Jerzy Wcisła gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

Wcisła podkreślił, że nie zna do końca sprawy. - Do północy byłem w Senacie, przeczytałem tylko nagłówki na ten temat. Chyba jednak należałoby wyposażyć straż marszałkowską w narzędzia umożliwiające kontrolę stanu trzeźwości parlamentarzystów. Pokusy są wielkie, większość posłów i senatorów mieszka w hotelu, gdzie znajduje się bar. Zatarcie granic między pracą a miejscem zamieszkania jest płynne. Dobrze byłoby, gdy ktoś to kontrolował. Posłowie i senatorowie powinni zachowywać się w pracy jak wszyscy pracownicy, powinni być trzeźwi. Z tego, co się orientuję, pracodawcy mają problem z kontrolowaniem pracowników pod tym kątem. Jest to problem do rozwiązania nie tylko w skali parlamentu, ale całej Polski - podsumował senator PO-KO. 

Więcej w nagraniu. 

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Jerzy Wcisła (PO-KO)

Data emisji: 13.01.2022

Godzina: 17.42

Czytaj także

Mobbing w Kancelarii Senatu? Media: powołano specjalną komisję, pracownicy nie wytrzymują presji

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 14:30
Jak informuje portal tvp.info, w Senacie powołano specjalną komisję ds. mobbingu. Chodzi o działania wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anny Godzwon, która nazywana jest "prawą ręką" marszałka Tomasza Grodzkiego. Zdaniem portalu "pracownicy CIS nie są w stanie wytrzymać presji psychicznej".
rozwiń zwiń