X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Politykom opozycji zależało na wywołaniu wojny politycznej". Krajewski o sprawie Pegasusa

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 18:47
- Polska jest demokratycznym państwem prawa, które rygorystycznie sprawdza kwestie związane z kontrolą operacyjną. W każdym przypadku zastosowania takiej kontroli musi być decyzja sądu - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jarosław Krajewski, komentując sprawę Pegasusa.

Jak poinformowała amerykańska agencja prasowa Associated Press, powołując się na ustalenia grupy Citizen Lab, działającej przy Uniwersytecie w Toronto, za pomocą opracowanego przez izraelską spółkę NSO Group oprogramowania Pegasus inwigilowani mieli być: senator KO Krzysztof Brejza, adwokat Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek. Opozycyjni politycy w związku z tym zażądali powołania komisji śledczej. Ich zdaniem służby dopuściły się nielegalnej inwigilacji.

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że kontrola operacyjna znajduje się w obszarze zainteresowania komisji ds. służb specjalnych. - Jednak absurdalne jest stwierdzenie, że w Polsce funkcjonuje jakikolwiek system masowej kontroli. Na posiedzeniu komisji szefowie wszystkich służb specjalnych szczegółowo odpowiadali na pytania posłów, również opozycyjnych. Polska jest demokratycznym państwem prawa, które rygorystycznie sprawdza kwestie związane z kontrolą operacyjną. W każdym przypadku zastosowania takiej kontroli musi być decyzja sądu. Polskie służby specjalne działają na podstawie i w granicach prawa. Posiadają też szereg rozwiązań systemowych i technologicznych, które są wymierzone w świat przestępczy. Przestępcy muszą mieć świadomość, że nie pozostaną bezkarni - powiedział Jarosław Krajewski.

Poseł PiS podkreślił, że komisja ds. służb specjalnych wyjaśniła dziś wszelkie wątpliwości dotyczące kontroli operacyjnych, które podejmują polskie służby specjalne. - Mam jednoznaczne informacje, że służby specjalne działały zgodnie z prawem. Każdy niepokojący sygnał należy zweryfikować. Do tej pory ze strony opozycji padało wiele pustych słów, które miały wywołać wśród Polaków wrażenie masowej kontroli operacyjnej, co jest absurdalne. Politykom opozycji zależało na wywołaniu wojny politycznej - tłumaczył Krajewski. 

Zobacz także:

Posłuchaj

13:47 PR24 2022_01_11-17-35-47.mp3 Jarosław Krajewski gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

W grudniu agencja AP poinformowała, że według pracowni Citizen Lab, działającej przy Uniwersytecie w Toronto, izraelskie oprogramowanie szpiegowskie Pegasus było wykorzystywane do inwigilowania senatora KO Krzysztofa Brejzy, adwokata Romana Giertycha i prokurator Ewy Wrzosek.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Rozmowa PR 24" 

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Jarosław Krajewski (PiS)

Data emisji: 11.01.2022

Godzina: 17.35

PR24

Czytaj także

Kukiz chce komisji śledczej ws. podsłuchów. Jednoznaczna odpowiedź Piotra Müllera

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 20:20
Rzecznik rządu Piotr Müller podkreślił, że rządząca większość nie poprze propozycji Pawła Kukiza, by powołać komisję śledczą dla wyjaśnienia podsłuchów w latach 2007-2021. Według niego, nie wyjaśniłoby to jakichkolwiek wątpliwości, tylko byłby to polityczny teatr.
rozwiń zwiń