X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Inflacja coraz groźniejsza. Marcin Duszek: tak jest na całym świecie

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 18:29
- Wskaźniki, które powodują wzrastający poziom inflacji na całym świecie, są bardzo niebezpieczne - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Duszek (PiS).

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rządowa "tarcza antyinflacyjna" będzie przewidywać m.in. obniżkę akcyzy na nośniki energii. Dodał, że Rada Ministrów część "tarczy antyinflacyjnej" będzie chciała wdrożyć jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Zaznaczył też, że rząd jest "praktycznie gotowy", aby ten projekt przedstawić.

Inflacja. "Niebezpieczne wskaźniki"

Rosnąca inflacja była tematem rozmowy na antenie Polskiego Radia 24. Poseł PiS, Marcin Duszek, wskazał, że "jest taka możliwość, aby obniżyć zarówno akcyzę jak i podatek VAT". - Jest to opcja, która może zostać zastosowana w przypadku drastycznie wzrastającego wskaźnika inflacji - podkreślił.

Jak zaznaczył, "inflacja galopuje na skutek bardzo trudnego czasu pandemicznego, popandemicznego, tego, w którym jesteśmy w tej chwili". - Te wskaźniki, które powodują wzrastający poziom inflacji, są w całej Europie i na całym świecie, bo również w USA, jest bardzo niebezpiecznie - powiedział.

Podkreślił także, że "to, czy w tej chwili będziemy się decydowali na obniżkę konkretnych danin publicznych, konkretnych podatków, to już jest bardzo odpowiedzialna decyzja zarówno Ministerstwa Finansów jak i całego polskiego rządu".

Posłuchaj
10:21 PR24_mp3 2021_11_24-17-37-20.mp3 Marcin Duszek: inflacja galopuje na skutek bardzo trudnego czasu (Polskie Radio 24)

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzi: Adrian Klarenbach

Gość: Marcin Duszek (PiS)

Data emisji: 24.11.2021

Godzina emisji: 17.35

jb

Czytaj także

Prof. Łukasz Hardt: podnieśliśmy referencyjne stopy procentowe, żeby stabilizować inflację

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 16:06
- Na ostatnich dwóch posiedzeniach podnieśliśmy referencyjne stopy procentowe m.in. dlatego, żeby w tym średnim okresie stabilizować inflację w okolicy celu inflacyjnego Narodowego Banku Polskiego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 członek RPP prof. Łukasz Hardt. Ekonomista podkreślił, że "ma nadzieję na poprawę sytuacji inflacyjnej w przyszłym roku". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Obniżenie akcyzy na nośniki energii". Premier o tarczy antyinflacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 16:31
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że znaczna część rozwiązań zawartych w tarczy antyinflacyjnej ma zostać wdrożona jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.
rozwiń zwiń