X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jan Filip Libicki: PiS nie chce polexitu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 17:47
- Spór z Komisją Europejską jest sporem, który PiS prowadzi na potrzeby polityki wewnętrznej, dla różnych wewnętrznych swoich powodów. PiS nie chce wychodzić z Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 senator PSL Jan Filip Libicki.

We wtorek w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbędzie się debata na temat praworządności w Polsce. W debacie weźmie udział premier Mateusz Morawiecki. Po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał interpretację niektórych przepisów unijnego traktatu za niezgodną z polską konstytucją, w PE pojawiły się apele o zorganizowanie debaty na ten temat i na temat sytuacji w Polsce. Orzeczenie TK komentował w Polskim Radiu 24 senator PSL Jan Filip Libicki.

tusk hołownia trzaskowski free trzaskowski tusk hołownia free 1200.jpg
Jarosław Popek: opozycja nie ma nic do zaoferowania, więc straszy polexitem

Gość PR24 został zapytany o swoją opinię na temat słów z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego: "istnieje konstytucyjna granica przekazywania kompetencji na poziom instytucji Unii Europejskiej". Jan Filip Libicki stwierdził, że nie chce wchodzić w "prawnicze wywody" i zamierza opierać się na tym, co Trybunał Konstytucyjny orzekł w 2005 roku.

Czytaj również:

- Co do tego Trybunału Konstytucyjnego, który podejmował to orzeczenie, są wątpliwości istotne, chociażby z tego tytułu, że są w jego składzie "sędziowie dublerzy" - mówił Jan Filip Libicki. Gość PR24 został następnie poinformowany, że powyższy cytat pochodzi z orzeczenia wydanego w 2010 roku, kiedy w jego składzie zasiadał prof. Andrzej Rzepliński.

Na to senator PSL stwierdził, że to, iż orzeczenia wcześniejsze i obecne są tożsame, nie zmienia faktu, że w obecnym składzie są nieprawidłowości, a także - jak stwierdził - "Trybunał koreluje swoje posiedzenia z potrzebami politycznymi rządu".

Zapytany o groźbę polexitu, którą co pewien czas wyciągają politycy Platformy Obywatelskiej, Jan Filip Libicki stwierdził, że PiS nie ma planu wyprowadzenia Polski z UE i wcale tego nie chce. - Ja uważam, że ten spór z Komisją Europejską jest sporem, który PiS prowadzi na potrzeby polityki wewnętrznej, dla różnych wewnętrznych swoich powodów i PiS nie chce wychodzić z Unii Europejskiej - mówił.

- Natomiast PiS "wypuszcza dżina z butelki" i postępuje dokładnie tak, jak premier Cameron - dodał.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
10:41 PR24_mp3 2021_10_14-16-48-07_Libicki.mp3 Jan Filip Libicki o orzeczeniu TK ws. wyższości konstytucji RP nad prawem UE ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Krzysztof Świątek
Gość: Jan Filip Libicki (PSL)
Data emisji: 14.10.2021
Godzina emisji: 16.48

IAR/PR24/jmo

Czytaj także

Dr Krzysztof Kawęcki ws. TSUE: to nie jest spór natury prawnej, ale przede wszystkim natury politycznej

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 12:11
- Unia Europejska, a także Trybunał Sprawiedliwości UE i Komisja Europejska, mają określoną wizję funkcjonowania UE jako tworu federalistycznego i w tym kierunku zmierzają - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Kawęcki, politolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powinniśmy pójść za ciosem". Prof. Gontarski o wstępnym sukcesie Polski i Węgier w sporze z UE

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 15:25
- Nazwijmy rzecz po imieniu: Komisja Europejska jest naszym przeciwnikiem procesowym, który gra - mówię to jako adwokat - tak, jak mu się pozwala. Polska nie powinna pozwalać Komisji na naruszanie traktatu - podkreślał na antenie Polskiego Radia 24 adwokat i rektor Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji prof. Waldemar Gontarski.
rozwiń zwiń