X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Piękny, z miłości do ojczyzny". Senator PiS o Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 18:30
- Skąd bierze się zamordyzm polityków lewicy, że chcą rozwiązać legalnie działającą organizację? Bo organizuje Marsz Niepodległości? To przecież piękne wydarzenie, przy biało-czerwonych flagach i patriotycznych hasłach. Ludzie zbierają się z miłości do ojczyzny. Dlaczego mamy im tego zakazywać? - mówiła w Polskim Radiu 24 senator PiS Maria Koc.

- Tego typu obchody powinny być organizowane przez państwo i samorząd, a nie przez samozwańczych organizatorów w rodzaju Roberta Bąkiewicza - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (PO), zapowiadając w rozmowie z Onetem, że wystąpi o to, żeby w 2021 roku Marsz Niepodległości w Warszawie się nie odbył.

Natomiast o delegalizację stowarzyszeń Marsz Niepodległości oraz Straż Narodowa zwrócił się w poniedziałek do prokuratora generalnego lider Nowoczesnej Adam Szłapka. Jego zdaniem są to organizacje faszystowskie, które dopuściły się licznych naruszeń prawa.

Marsz Niepodległości shutterstock-1200.jpg
"Marsz podległości już się odbył, teraz czas na Marsz Niepodległości". Kalinowski odpowiada Trzaskowskiemu

Gość Polskiego Radia 24 stwierdziła, że politycy lewicy widzą w Polsce miejsce tylko dla liberalnych i lewicowych organizacji. - Oni najchętniej wszystkich innych by zdelegalizowali, wyrzucili na margines. Jednak każda organizacja działająca w ramach prawa może organizować swoje wydarzenia, w tym wiece i marsze, starać się o publiczne granty. Poglądy nie mają przy tym znaczenia, życie jest zróżnicowane. W myśl demokracji i swobód każdy może wyrażać swoje poglądy, jeżeli prawo nie jest łamane. Skąd bierze się zamordyzm polityków lewicy, że chcą rozwiązać legalnie działającą organizację? Bo organizuje Marsz Niepodległości? To przecież piękne wydarzenie, przy biało-czerwonych flagach i patriotycznych hasłach. Ludzie zbierają się z miłości do ojczyzny. Dlaczego mamy im tego zakazywać? Trzeba się cieszyć, że dziesiątki tysięcy ludzi chcą zamanifestować przywiązanie do Polski - powiedziała Maria Koc. 

Senator PiS nie wykluczyła, że jest to swoisty "odwet" za wydarzenia na niedzielnym wiecu Donalda Tuska w Warszawie. - Narodowcy rozstawili niedaleko swoją scenę i urządzili niezależną imprezę. Były przemowy, które podobno zagłuszały lidera PO. Nie ma się co dziwić. Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie. Pamiętamy, że zakłóca się również miesięcznice smoleńskie. Wtedy jednak mówi się, że jest to happening. Mamy do czynienia z lewackim zamordyzmem, tylko ich prawda jest najważniejsza. Dla ludzi o innych poglądach nie ma w Polsce miejsca - podsumowała Maria Koc. 

Posłuchaj
13:16 PR24_AAC 2021_10_13-17-35-33.mp3 Maria Koc gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

 

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz poinformował we wtorek, że tegoroczny Marsz Niepodległości 11 listopada wyruszy z ronda Dmowskiego w Warszawie, a hasłem wydarzenia będzie "Niepodległość nie na sprzedaż".

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Maria Koc (PiS)
Data emisji: 13.10.2021
Godzina emisji: 17.35

PR24

Czytaj także

Dr Karnkowski: polityka Warszawy polega w dużej mierze na wyrzucaniu pieniędzy w błoto

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 10:50
- Praktyka rządzenia bardzo niszczy wyidealizowany wizerunek złotego dziecka polskiej polityki - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta ("Gazeta Polska"). - Miasto bardzo hojnie działa wobec niektórych grup - dodał.
rozwiń zwiń