X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Urszula Nowogórska: PSL jest centrum sceny politycznej

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 08:55
- Swoim programem możemy pomóc Polsce, jesteśmy wartością dodaną do polskiej sceny politycznej, dlatego ją rozbudowujemy i zachęcamy wszystkich by do tego centrum politycznego, w którym jesteśmy, przychodzili - mówiła w Polskim Radiu 24 Urszula Nowogórska (PSL).

Nowe rozwiązania dotyczące polskiej wsi liderzy Prawa i Sprawiedliwości przedstawili podczas sobotniej konwencji w Przysusze. Są one elementem Polskiego Ładu, czyli programu społeczno-gospodarczego na okres po pandemii.

Karol Karski 663.jpg
Prof. Karol Karski: to opozycja buduje tezę o polexicie

Urszula Nowogórska nawiązała do propozycji Prawa i Sprawiedliwości dla wsi. - PSL idzie swoją linią programową jako centrum sceny politycznej. Sondaże nigdy nie pokazują rzeczywistego poparcia dla PSL, wielokrotnie udowodniliśmy, że w wyborach uzyskujemy dużo więcej, niż pokazywały sondaże. Naszą wartością jest program i konsekwencja jego realizacji, to, że dobro obywateli jest dla nas ważne. Zaniża się nam wartości w terenie, nasze poparcie jest dużo większe - stwierdziła, komentując najnowsze sondaże poparcia dla partii politycznych.

- Nie ma jednego przywódcy, który byłby w stanie zjednoczyć wszystkie siły polityczne opozycji. Każda z nich ma swoje argumenty, warunki czy plany na przyszłość. (…) Przetrwaliśmy na polskiej scenie politycznej 125 lat, przeżywaliśmy różne sytuacje polityczne, także te trudne dla Polski - podkreślała.

W sobotę w Poznaniu lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że klub parlamentarny Koalicji Polskiej-PSL złoży w Sejmie wniosek o skrócenie kadencji parlamentu. Poseł PSL odniosła się do tej propozycji. - Nie kierujemy się sondażami, ale dobrem Rzeczpospolitej. Nasz program jest racjonalny, tego brakuje w polskiej polityce - zauważyła.

Komentując dyskusję o orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego i jej możliwie konsekwencje dla obecności Polski w UE, dodała, że przynależność do Unii i korzystanie ze środków podnoszących potencjał Polski przez realizację różnych inwestycji jest ważna.-  My mówimy, że tego nie należy zmieniać. Kłótnia dwóch wielkich partii politycznych niczego nowego nie wprowadzi - stwierdziła.

Posłuchaj
12:00 PR24_mp3 2021_10_13-07-34-59.mp3 Urszula Nowogórska o programie PSL (Polskie Radio 24/24 Pytania - Rozmowa Poranka)

Czytaj także:

Według TK niezgodne z konstytucją są: przepis europejski uprawniający sądy krajowe do pomijania przepisów konstytucji lub orzekania na podstawie uchylonych norm, a także przepisy Traktatu o UE uprawniające sądy krajowe do kontroli legalności powołania sędziego przez prezydenta oraz do kontroli uchwał Krajowej Rady Sądownictwa ws. powołania sędziów.

Więcej w zapisie audycji. 

* * *

Audycja: 24 Pytania - Rozmowa Poranka

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: Urszula Nowogórska

Data emisji: 13.10.2021

Godzina emisji: 7.35

PR24/ka

Czytaj także

"W Polsce postępuje radykalizacja". Prof. Konarski o poparciu dla partii politycznych

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 09:32
Politolog prof. Wawrzyniec Konarski (rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula) mówił o ostatnich tendencjach dot. deklarowanego w sondażach poparcia dla partii politycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Albo się podporządkujecie, albo was nie będzie". Jankowski o Tusku kreującym się na przywódcę opozycji

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 12:00
- To był sygnał do wewnątrz - do tych, którzy byli nieobecni: do Włodzimierza Czarzastego, do Szymona Hołowni, do Władysława Kosiniaka-Kamysza. Donald Tusk wysłał tym liderom opozycyjnych ugrupowań jasny komunikat: "albo się podporządkujecie, albo was nie będzie. Nie tylko na tej demonstracji, ale także na scenie politycznej" - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski z Radia Wnet. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieczysław Kasprzak o transformacji energetycznej: trzeba robić to rozsądnie, ale i odważnie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 16:56
- Trzeba do tego podchodzić z rozsądkiem, ale też odważnie, bo często boimy się, co powiedzą górnicy i rolnicy - powiedział o zmianie w polskiej energetyce w Polskim Radiu 24 Mieczysław Kasprzak, poseł PSL.
rozwiń zwiń