X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Kleiber: w ramach Grupy Wyszehradzkiej nie ma pełnej zgody, ale to nie powinno nas zniechęcać

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 18:51
- Trzeba się pogodzić z tym, że w ramach grup takich jak V4 nie ma jednolitego stanowiska we wszystkich sprawach. W perspektywie globalizacji widać jednak, że takie regionalne porozumienia są bardzo cenne - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko Co Najważniejsze".
Prof. Michał Kleiber
Prof. Michał KleiberFoto: PR24
shutterstock turów free 1200 (1).jpg
"Sankcje finansowe i niewypowiadalność nie mogą być standardem umowy". Soboń o Turowie

Dotychczasowe negocjacje Polski i Czech ws. kopalni Turów zakończyły się fiaskiem. Strona czeska odrzuciła ofertę przedstawioną przez polską delegację, której przewodniczył minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. O nierozstrzygniętej sprawie Turowa i relacjach w regionie mówił w rozmowie z Adrianem Klarenbachem prof. Michał Kleiber.

Posłuchaj
13:17 PR24 2021_10_05-17-34-46.mp3 Prof. Michał Kleiber o sporze ws. Turowa i współpracy w ramach V4 (Rozmowa PR24)

- Niechęć do naszego kraju rozbudziła się we władzach czeskich - ocenił. - Nie jest to wyłącznie kwestia wyborów, bo - z tego co wiem - sprawa Turowa nie jest wcale tak bardzo wykorzystywana w kampanii wyborczej, ona dotyczy stosunkowo niewielkiej grupy obywateli - podkreślił prof. Kleiber. 

Pytany o współpracę w ramach Grupy Wyszehradzkiej podkreślił, że należy ją podtrzymać. - Jestem zwolennikiem struktur poziomych w ramach Unii Europejskiej - powiedział. - Nie stanowią one żadnego zagrożenia dla spójności Unii, a są bardzo dobre, szczególnie dla tych państw, które we wspólnocie odgrywają z różnych powodów mniejszą rolę - wyjaśnił ekspert.

- Trzeba się pogodzić z tym, że w ramach tych grup nie ma pełnej zgody, nie ma jednolitego stanowiska we wszystkich sprawach - zwrócił uwagę, przywołując przykład Węgier i ich przyjacielskich stosunków z Rosją.

Prof. Kleiber podkreślił, że stosunki w ramach ciał takich jak Grupa Wyszehradzka są skomplikowane. - Za pięknymi deklaracjami stoją bardzo silnie artykułowane interesy wewnętrzne. To widać w krajach V4, ale to nie powinno nas zniechęcać. Jesteśmy skazani na współpracę z krajami bliskimi nam geograficznie. W perspektywie globalizacji widać, że takie regionalne porozumienia są bardzo cenne - podkreślił gość PR24. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Rozmowa PR24"

ProwadzącyAdrian Klarenbach

Gośćprof. Michał Kleiber (redaktor naczelny "Wszystko Co Najważniejsze")

Data emisji: 5.10.2021

Godzina emisji: 17.35

kp

Czytaj także

"Nie zostanie zamknięta". Eurodeputowana zapewnia pracowników kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 12:59
Anna Zalewska powiedziała, że trzeba ludziom jasno powiedzieć, iż kopalnia Turów nie zostanie zamknięta i mogą być spokojni o swoje miejsca pracy oraz przyszłość. Jej zdaniem to m.in. działania ekologów doprowadziły do niepokoju społecznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Media: Czesi chcą, aby umowa dotycząca Turowa obowiązywała po zakończeniu wydobycia

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 12:49
Czesi chcą, aby międzyrządowa umowa dotycząca kopalni Turów obowiązywała jeszcze przez pięć lat po zakończeniu wydobycia. Pisze dziś o tym czeski dziennik "Hospodarzske Noviny". Ubiegłotygodniowe negocjacje w sprawie Turowa pomiędzy Polską i Czechami zakończyły się bez porozumienia.
rozwiń zwiń