X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

TSUE nakłada na Polskę karę za kopalnię Turów. Poseł KO: nie powinno do tego dojść

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 17:31
- Najgorsza wiadomość dnia, która mnie zmroziła. Powstaje pytanie, co robią polskie służby, co robi polska dyplomacja. To jest rzecz niebywała, do takiej sytuacji nigdy nie powinno dojść - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Grabczuk z KO.

Trybunał Sprawiedliwości UE nałożył na Polskę karę za niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Polska została zobowiązana do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej kary pieniężnej w wysokości 500 tys. euro dziennie.

Artur Soboń 1200.jpg
Soboń: rozmowy ws. Turowa nie są łatwe, Czesi wracają do kwestii, które nie były wcześniej podnoszone

- Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, że będziemy musieli płacić, choć sytuacja jest naprawdę trudna. Nie tak dawno premier Morawiecki po rozmowie z szefem czeskiego rządu mówił, że problem Turowa wkrótce zostanie rozwiązany. [...] Nie wierzę już premierowi - stwierdził polityk KO.

Jak mówił poseł Grabczuk, "dzisiaj, kiedy otrzymuję wiadomość, że Polska ma każdego dnia płacić ponad 2 mln zł, to opadają mi ręce". - [...] Na to nigdy nie powinniśmy pozwolić. Gdzie jest polska dyplomacja? - pytał.

Posłuchaj
12:51 PR24_mp3 2021_09_20-16-35-35.mp3 Krzysztof Grabczuk o sprawie kopalni Turów ("Rozmowa PR24") 

- Nie możemy zamknąć elektrowni, bo musimy mieć na uwadze ludzi, którzy tam pracują, musimy patrzeć na rodziny. Co należy zrobić dalej z kopalnią Turów? To jest pytanie do rządu - podsumował gość audycji. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Rozmowa PR 24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Krzysztof Grabczuk (Koalicja Obywatelska)

Data emisji: 20.09.2021

Godzina emisji: 16.35

kmp

Czytaj także

"Takich rzeczy po prostu się nie robi". Karol Karski o skardze Czech ws. kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 07:47
- Jestem zniesmaczony działaniem strony czeskiej, skarga międzypaństwowa przed TSUE jest rzadkością. Takich rzeczy nie robi się przy prawidłowo funkcjonujących relacjach sąsiedzkich - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Karski, europoseł (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czesi mają odpowiednie narzędzia". Mariusz Marszałkowski o negocjacjach ws. Turowa

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 15:18
 - Widać, że w tych negocjacjach wkradł się impas i pojawiły się pewne trudności, których nikt wcześniej się nie spodziewał. Czesi bardzo mocno, bardzo ostro negocjują, jeśli chodzi o kwestię Turowa. Mają ku temu narzędzia - powiedział w Polskim Radiu 24 Mariusz Marszałkowski (BiznesAlert).
rozwiń zwiń