X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie można powiedzieć, że ma to być plan pomocy gospodarce". Poseł KO krytycznie o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 17:34
- Zorientowano się, że trzeba ściągnąć dodatkowe pieniądze z rynku od obywateli. Nie można powiedzieć, że ma to być plan pomocy gospodarce i przedsiębiorcom - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Poncyljusz.
Paweł Poncyljusz
Paweł PoncyljuszFoto: PR

Po czterech miesiącach prac i konsultacji premier Mateusz Morawiecki zaprezentował ostateczną wersję podatkowych założeń Polskiego Ładu. Prezes Rady Ministrów podkreślał, że Polski Ład poprawi sytuację najbiedniejszych. Rząd przyjął m.in. projekt podwyższający kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł i podwyższający próg podatkowy z 85 tys. do 120 tys. zł. Składka zdrowotna dla osób rozliczających się z podatków w sposób ryczałtowy, liniowy czy poprzez kartę podatkową wzrośnie do 4,9 proc. 

1200 (2).jpg
Rząd przyjął pakiet rozwiązań podatkowych związanych z Polskim Ładem. Premier: to historyczna obniżka podatków

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że Polski Ład miał pomagać przedsiębiorcom. - Tymczasem mają płacić wyższe podatki. Podczas pandemii przedsiębiorstwa nie mogły funkcjonować z pełnym rozmachem, niektóre podlegały lockdownowi, inne cierpiały z powodu przerwanych łańcuchów dostaw. Jaka to pomoc dla przedsiębiorców, jeśli rząd proponuje im podwyżkę podatków? Nie dyskutujmy, czy są to podatki, czy parapodatki w postaci składki zdrowotnej. Moim zdaniem trzeba powiedzieć uczciwie, że polityka finansowa rządu się zawala. Zorientowano się, że trzeba ściągnąć dodatkowe pieniądze z rynku od obywateli. Nie można powiedzieć, że ma to być plan pomocy gospodarce i przedsiębiorcy. On może uzyskać pomoc, gdy płaci mniej podatków, gdy zdejmuje się z niego ograniczenia biurokratyczne - powiedział Paweł Poncyljusz.

Poseł Koalicji Obywatelskiej przypomniał również, że każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą, wie, iż wynikają z tego pewne ryzyka i obowiązki. - Lockdown to pokazał. W pierwszej kolejności duże firmy optymalizowały swoje koszty, zwalniając pracowników. Etatowi pracownicy mają dużą większą pewność pracy i stabilności materialnej - stwierdził Poncyljusz. 

Posłuchaj
12:28 PR24_mp3 2021_09_08-16-35-34.mp3 Paweł Poncyljusz gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

Jego zdaniem w związku z czwartą falą pandemii nie powinno dojść do ogólnokrajowego lockdownu, będziemy jednak świadkami dużej śmiertelności wśród osób niezaszczepionych. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Paweł Poncyljusz (KO)

Data emisji: 8.09.2021

Godzina emisji: 16.35

PR24

Czytaj także

Podatki zagranicznych przedsiębiorstw i ich szefów. Rząd zapowiada dalsze zmiany podatkowe dla firm

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 13:10
Zmiany w odliczaniu składek zdrowotnych dla przedsiębiorców, wydłużenie terminów zapłaty składek zdrowotnych oraz minimalny podatek dochodowy dla firm, głównie zagranicznych, płacących w Polsce niski CIT to efekt konsultacji społecznych Polskiego Ładu – poinformowali przedstawiciele Ministerstwa Finansów na środowej konferencji prasowej.
rozwiń zwiń