X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Pewne cele generalne będziemy wspierać". Andrzej Grzyb o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 18:50
- Pewne cele generalne, które są przekazane w Polskim Ładzie, na pewno będziemy wspierać. Niewątpliwie zwiększenie dochodów ludności, podwyższenie limitu progu podatkowego do 120 tys. zł i wspomnieliśmy o tym, że 30 tys. zł kwoty wolnej od podatku - to był też nasz postulat - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Andrzej Grzyb, pytany o wsparcie ludowców dla Polskiego Ładu.

Kwota wolna od podatku wzrośnie z 8 do 30 tysięcy złotych, podniesiony zostanie też próg podatkowy - z 85 do 120 tysięcy złotych. Do tego dochodzą: wyrównanie składki zdrowotnej dla wszystkich oraz uszczelnienie systemu podatkowego. Tadeusz Kościński mówił, że na tych zmianach skorzysta nieco ponad 67 proc. podatników, czyli około 18 mln Polaków. Mniejsze podatki ma też zapłacić około 90 proc. emerytów. Dla blisko jednej piątej podatników reforma ma być nieodczuwalna, a 13 proc. najlepiej zarabiających Polaków zapłaci większe składki. Resort finansów ogłosił dziś szczegółowy projekt reformy podatkowej, w ramach programu Polski Ład. Od dziś do 9 sierpnia prowadzone będą w tej sprawie konsultacje społeczne. W Polskim Radiu 24 sprawę komentował poseł PSL-u Andrzej Grzyb.

forum tadeusz kościński finanse 1200.jpg
"9 mln osób przestanie płacić podatek PIT". Minister finansów przedstawił projekt ustawy

Czytaj również:

"Musimy poczekać"

Gość PR24 stwierdził, że na chwilę obecną propozycje Ministerstwa Finansów mają charakter konferencji prasowej, a nie konkretnych rozwiązań. W związku z tym, jak mówił, na razie trudno je oceniać.

- Będziemy musieli poczekać, jak - po konsultacjach społecznych, które są zapowiedziane na bardzo krótki okres, bo tylko dwutygodniowy - jak to zostanie przełożone na projekty ustaw. I dopiero te projekty ustaw będą mogły być w sposób zupełnie odpowiedzialny z naszej strony ocenione - mówił Andrzej Grzyb.

Propozycje PSL-u w Polskim Ładzie?

Poseł PSL podkreślił jednak, że szereg propozycji zaprezentowanych przez Tadeusza Kościńskiego jest spójnych z tym, co ludowcy proponowali już jakiś czas temu. - Chociażby emerytura bez podatku, która się będzie materializowała w projekcie Polskiego Ładu przez zwolnienie z podatku emerytur do pewnej wysokości - mówił.

Iwona Arent 1200.jpg
"Trzeba zapewnić miejsca w żłobkach i przedszkolach". Iwona Arent o Strategii Demograficznej

- Pewne cele generalne, które są przekazane w Polskim Ładzie, na pewno będziemy wspierać. Niewątpliwie zwiększenie dochodów ludności, podwyższenie limitu progu podatkowego do 120 tys. zł i wspomnieliśmy o tym, że 30 tys. zł kwoty wolnej od podatku, to był też nasz postulat, który forsowaliśmy wtedy, kiedy mówiliśmy o przyjęciu Funduszu Odbudowy - mówił Andrzej Grzyb.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:48 PR24_mp3 2021_07_26-17-35-07_Grzyb.mp3 Andrzej Grzyb o pakiecie ustaw podatkowych w Polskim Ładzie ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Andrzej Grzyb (PSL)
Data emisji: 26.07.2021
Godzina emisji: 17.35

IAR/PR24/jmo

Czytaj także

"Polski Ład da się zrealizować tylko ciężką pracą". List prezesa PiS do klubów "Gazety Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:15
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", że Polska stoi obecnie przed ogromną szansą. Jak ocenił, "cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy - mam tu na myśli PiS - bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Oszczędności dla ok. 18 milionów podatników". Wiceminister finansów o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 13:02
Wiceminister finansów Sebastian Skuza powiedział, że Polski Ład przyniesie rewolucyjne zmiany. Podczas V Kongresu Ruchu "Europa Christi", który odbywa się w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach mówił o założeniach programu społeczno-gospodarczego Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń